Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan származnak az AWS...

Honnan származnak az AWS zenekar Fuss! és Te is félsz számaiban elhangzó idézetek?

Figyelt kérdés

A Fuss!-ban a dal közepén van a "Fájdalmas, félelmetes látvány, ami szemem elé tárult, mert félrehajtottam a fejem az ember romlottsága előtt." kezdetű monológ. A Te is félsz en pedig a végén hangzik el, hogy "A mélyben (?) ha végldg lemerült, ki rettenti a keselyűt?"

Tudja valaki, hogy ezek honnan származnak?



2023. júl. 10. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy László: Ki viszi át a Szerelmet


Létem ha végleg lemerűlt

ki imád tücsök-hegedűt?

Lángot ki lehel deres ágra?

Ki feszül föl a szivárványra?

Lágy hantu mezővé a szikla-

csípőket ki öleli sírva?

Ki becéz falban megeredt

hajakat, verőereket?

S dúlt hiteknek kicsoda állít

káromkodásból katedrálist?

Létem ha végleg lemerűlt,

ki rettenti a keselyűt!

S ki viszi át fogában tartva

a Szerelmet a túlsó partra!

2023. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A "Fuss!" idézete azt hiszem egy Nietzsche műből származik. Azt már nem tudom pontosan melyikből, de onnan van.
2023. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem gyorsan, sikerült megtalálnom. Ahogy az előbb is írtam, ez tényleg egy Friedrich Nietzsche idézet, és "Az Antikrisztus" című művében van benne. Az AWS verzió rövidített, de ez a teljes.


"Fájdalmas, félelmetes látvány az, ami szemem elé tárul; mert félrehúztam a függönyt–azember romlottságaelőtt. E szót, ha én mondom, egyvalamivel biztos nem lehetmeggyanúsítani, tudniillik hogy benne foglaltatna az ember morális megvádolása.Mégegyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a romlottságot moráliáktól mentesen értem:elmenve egészen addig, hogy épp ott érzem legerősebbnek, ahol az ember mindez ideig alegtudatosabban aspirált az„erény”-re s az„isteniség”-re. A romlottságon, mint ahogynyilván kitalálták már, a décadence-t értem: azt állítom, hogy az összes érték, melyekbenmanapság az emberiség legfőbb kívánalmát összegzi, décadence-érték.Romlottnak nevezek egy állatot, fajt, egyént akkor, ha elveszíti ösztöneit, s amikor aszámára hátrányost választja és részesíti, előnyben. A„fennköltebb érzéseknek”, az„emberiség eszményeinek”története–amit, meglehet, taglalnom kell majd–talánegyúttal magyarázat is lenne arra, hogy miért oly romlott az ember.Az élet számomra a növekedésnek, a tartósságnak, az erők felhalmozódásának s ahatalomnak az ösztöne: ahol hiányzik a hatalom akarása, ott hanyatlás van. Azt állítom,hogy az emberiség legfőbb értékeinek mindegyikéből hiányzik ez az akarat–, s hogy, alegszentebb nevek mögé bújva,hanyatlás-értékek, nihilisztikus értékek uralkodnak."

2023. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha már itt tartunk, valaki nem tudja, hogy a Menedék c. szám végén lévő szöveg honnan származik?
2023. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A "Menedék" részlete "Makszim Gorkij - Éjjeli menedékhely" című színművéből való :)
2023. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2023. júl. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!