Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet arról, hogy dobolhassak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már egy ideje dobolni, de a családom nem támogatja ezt. Szüleim nem tartják hangszernek és haszontalannak tartják. Alapból apukám nem tartja sokra a zenét és nem pártolja, anyukám pedig mindig azt mondja, hogy jó-jó a dob, de vmi értelmesebb hangszeren kéne tanulnom. Egy éve tanulok gitározni magamtól és elég jó szinten vagyok eddig belőle, és szeretnék elkezdeni dobolni is, ez lenne a 2.hangszerem. Anyukám egyébként mindig azt mondja, hogy egyszerre csak a gitárt csináljam. De a dobot is nagyon szeretném. Hogy győzzem meg róla őket, hogy dobolhassak?

2023. júl. 14. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A dobosok a legkeresettebbek, a lead gitár a legkevésbé keresett, mivel dobos alig van, legtöbb jó dobos legalább öt zenekarban dobol, gitáros meg mindenki akar lenni, és még jóból is iszonyatos túlkínálat van. Vágysz is rá, meg is lehet élni belőle (mondjuk egy elég emberes megbízhatóság fölött), legfeljebb annyi bajuk lehet vele, hogy többletköltség meg hogy hangos. Abba most ne menjünk bele, hogy elektromos dob meg minden, az egy full másik világ, külön tudásanyag mindkettő.
2023. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a dobra szavazok, egyébként a keresettségben az is közrejátszhat hogy kevesebben hajlandók cipelni azt a sok kacatot.


Mi 7 évig próbáltunk olyan helyen hogy a dobot hozni kellett, így utólag belegondolva marha lelkes dobosaink voltak hogy ezt megcsinálták minden szombaton majdnem egész évben.


De ha van az adott próbateremben dob, akkor mindjart egyszerűbb, valaki csak a pergőt viszi, valaki csak az ütőket. :)

2023. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik ok az lehet hogy dobosból sok van, de jó dobosból kevés. Sokkal jobb ritmusérzékkel, belső tempóérzettel kell rendelkezni, neki kell tartania a tempót ugyebár. Nem is tudom hogy ez mennyire tanulható.
2023. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
A pontatlanságok hamar elmúlnak, meg vannak mocskos kis trükkök, amik rengeteget segítenek, pl dupla vagy négyszeres tempóban gondolkodni, mondatokként látni a képleteket és nyelvtanként érezni a sajátságokat, stb... Az ilyenek persze minden hangszeren bármilyen ritmus alapú játékhoz jól jönnek, de a stabil vázhoz elengedhetetlen, a dobos anyanyelvi szinten kell tudja kifejezni a gondolatait. Meg ugye a legmocskosabb trükk, amikor bosszantóan lassú, gyötrően egyszerű, változatlan alapot kell metronóm nélkül kőstabilan játszani négy-öt percig. Ha ez megvan, akkor már minden gyakorlás megszépül.
2023. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

@4 ezt te sem érted szerintem.


Kérdező, gondolom olyan korban vagy még, hogy az ingyenes oktatási rendszeren belül is van jogod hangszert tanulni. Én azt javaslom, találj egy dob oktató helyet és azzal állj a szüleid elé, hogy ott csinálnád, nem pedig otthon. Mivel az akusztikus dob valóban emberpróbáló környezetet igényel, ez is oka lehet, amiért a családod próbál visszatartani ettől. Viszont, ha már a dobsuliban jó eredményeket érsz el, kiderül, hogy akár tehetséges is vagy a hangszeren, akkor a szüleid is másként fognak viszonyulni a helyzethez. Nem tudom ki van a környezetedben, akitől tanácsot kérhetnél dobsuli ügyben. Talán ez lehetne egy újabb kérdés. Vagy Facebook dobos csoportban érdeklődhetnél, hogy a környezetedben hol található ilyesmi.

2023. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 érdekes, én értettem, pedig nem vagyok dobos, egyedül az első mondattal nem értek teljesen egyet..
2023. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
#6 nem írunk ilyeneket senkinek, aki tanulni szeretne bármin. Az egyik legrosszabb oktatói attitűd, amikor az első órán akar a tanár mindent elmondani az adott hangszerről. Vannak felépített anyagok, amihez tartani kell magát mindenkinek. Aki tehetségesebb/szorgalmasabb, gyorsabban halad, de a módszertan akkor is ugyanaz. Csak a mekkelek mesében épül úgy a ház, hogy előbb a tető készül el, hogy ha esne az eső ne ázzon el a mester. Arról már nem nyitnám meg a beszélgetést, hogy a tanuló metronóm nélkül x ideig játssza ugyanazt a tempót. Honnan fogja tudni, hogy ugyan az a tempó? Anyanyelvi szinten...jézus... mi van???
2023. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem nulláról indul, ott folytatja a timing kérdéskört dobon, ahol gitáron tart vele, gondolom nem olyan elveszett, amilyennek te képzeled és próbálod láttatni. Beköltözik egy másik testbe, hozzászokik és zene. Az, hogy neked vért kellett hugyozni, semmit nem mond el rólunk, zenészekről, szerencsére.
2023. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy menj el dolgozni nyáron, aztán vegyél magadnak egy elektromos dobot. Így kikerülöd a szülőket, hiszen nem ők veszik és panaszkodni sem fognak, mert az elektromos dobok sokkal halkabbak, mint a hagyományosak. (Pluszban asszem vannak ezekben ilyen tanuló-programok.) Én is így tettem, mikor gitározni kezdtem, nem is szóltak bele többet.
2023. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!