Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A magyar rockot belül az Edda...

A magyar rockot belül az Edda a legsikeresebb zenekar ?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket hogy az Edda megkérdőjelezhetetlenül a legsikeresebb és legeredményesebb magyar rock zenekar az eddigi történelemben. Ugye sok koncert ismert számok , régen vannak a pályán. Ez igaz lenne ? Tankcsapda esetleg nem ismertebb ?

2023. júl. 15. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
*rockon
2023. júl. 15. 18:43
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
TCS sikeresebb összességében. Ma már egy Pataky pl nem akkora húzónév szerintem mint régen.
2023. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%
Szerintem úgy értik, hogy az Eddának van két gyémántlemeze.
2023. júl. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki valamit megkérdőjelezhetetlenül a leg-akármilyenebbnek állít, azt a legjobb megkérdőjelezni, hogy mi alapján állítja. :)


Kétségtelen, hogy évtizedek óta rendkívül sikeres és jelentős a magyar rockzenében. De ugyanez igaz a P.Mobilra, Omegára, Karthagora, LGT-re, Pokolgépre, Ossianra vagy akár a már említett Tankcsapdára is.

2023. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakmailag messze az Omega számít a legsikeresebbnek, ők tudták egyedül elérni amire minden magyar rockzenész vágyott, hogy a dalaikat külföldön is dúdolják és nemzetközi turnékra hívják őket - ráadásul mindig tudtak valami újat felmutatni, nem voltak önismétlők akik megragadtak egy stílusnál, hanem a beat-poptól kezdve a sky rockon át az oratóriumig mindent kipróbáltak és mindent mesterien űztek.

A lemezeladási listákkal az a baj, hogy könnyű őket meghackelni és mivel Magyarországon szinte soha nem volt divat fizikai lemezeket vásárolni, így inkább azt mérte, hogy kinek van a legtöbb felső-középosztálybeli rajongója, s nem pedig azt, hogy tényleg ki a legnépszerűbb. Ez idéntől változik, mert elvileg már a streaming zenehallgatások is bele fognak számítani, de évtizedekig mindenféle karácsonyi albumokból lettek platinalemezek, mert a zenekar főszponzora (RTL Klub, MOL, Telekom, stb.) kinyomtatott annyi lemezt ami a karácsonykor szétküldendő céges ajándékcsomagokba kell és máris az adott album lett abban az évben a legnépszerűbb, mert ez már bőven elég volt arra, hogy eltorzítsa a valós, lemezbolti keresletet.

2023. júl. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Az Omega külföldön is ismert, sok rajongójuk van, és minimum a Gyöngyhajú lányt külföldön is fújja egy egész generáció. Mindezeket az Edda nem mondhatja el magáról.
2023. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

“ nemzetközi turnékra hívják ”


Ez igaz Tankcsapdára is. Rendszeresen mennek Európa nagy városaiba . De az utóbbi pár évben Amerikában is rendszeresen koncerteznek . De Ausztráliában is volt mini turné.

2023. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar rockzenében az Edda számomra tényleg a legjobb, de ez szubjektív vélemény, azt azért nem mondanám, hogy egyértelműen a legsikeresebb lenne! Mindenki egyéni ízlése!

Mellékesen pedig: bár rock-hoz képest szerintem lightosabb, de az Omegát is szeretem!

2023. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!