Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dob/dobolás. Mi a különbség a...

Barpi61@61 kérdése:

Dob/dobolás. Mi a különbség a double stroke illetve a diddle között?

Figyelt kérdés

A paradiddle nem érdekel (az talán ok), csak a diddle fogalma.

Autodidakta vagyok, az Interneten meglehetős káosz van a kettő értelmezésében :-(



#dobolás elmélet #dob kifejezések #diddle #paradiddle #rudimentals
2023. júl. 18. 18:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Sokan egyenlőségjelet tesznek a kettő között, más források az ütemezést variálják (?).

Szóval a 'diddle' egyszerű kézrend lenne, vagy az ütemben leírt hangjegy duplázása?

2023. júl. 18. 18:38
 2/11 anonim ***** válasza:

Double Stroke (kettős ütés): A double stroke a dobverés egy olyan technikája, amelyben az ütő vagy a dobverő két egymást követő ütést hajt végre egyetlen csuklómozgással. A kettős ütés során az első ütés erősebb, míg a második ütés gyengébb. A lényeg az, hogy a csukló mozgását kihasználva gyors egymásutánban két ütést érjünk el. A double stroke technika segítségével nagy sebességgel és precizitással lehet dobveréseket létrehozni.


Diddle (diddle ütés): A diddle egy olyan dobtechnika, amelyben két ütést hajtanak végre egymást követően ugyanazon a kézen, de két különböző kéztartással vagy csuklómozgással. A diddle technika használatakor az első ütés általában erősebb és hosszabb, míg a második ütés rövidebb és gyengébb. Ez a technika gyakran a rudazások közötti ritmikus változatosságot és zenei hangsúlyokat szolgálja.


Összefoglalva, a double stroke egy olyan technika, amelyben két egymást követő ütést hajtanak végre egyetlen csuklómozgással, míg a diddle egy olyan technika, amelyben két egymást követő ütést hajtanak végre ugyanazon a kézen, de két különböző kéztartással vagy csuklómozgással. Mindkét technika segítségével a dobosok nagyobb sebességet és ritmikus változatosságot érhetnek el a játékukban.

2023. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De akkor a diddle miben kül. a paradiddle-tőL???
2023. júl. 20. 18:13
 4/11 A kérdező kommentje:

Most akkor van-e köze a diddle-nek vagy a paradiddle-nek a ritmushoz???

Vagy ez csak egy kézrend???

2023. júl. 20. 18:17
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát pl. ti-tá-tá-ti, vagy tá-ti-tá-ti, vagy ti-ti-tá-ti, vagy

tá-tá-ti-tá, stb.

2023. júl. 20. 18:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Na mégegyszer, a paradiddlet értem, csak a diddletet nem.
2023. júl. 20. 18:26
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor most van-e jelentősége a dob rugalmasságának? Meg tudom-e tenni uezt a gumidobon? Mert nekem van 10e ft-os gumim, de képtelenség elérnem a sebességet, márpedig ez lenne a lényeg.
2023. júl. 26. 22:35
 8/11 A kérdező kommentje:

Igaz, régen volt, de ma sem lettem okosabb.

Gyakorlok és gyakorlok, csak ezeket a csuda kifejezéseket nem értem.


"A double stroke a dobverés egy olyan technikája, amelyben az ütő vagy a dobverő két egymást követő ütést hajt végre egyetlen csuklómozgással."


Tehát akkor a bőrről visszapattanó ütő adja a másodikat???


"A kettős ütés során az első ütés erősebb, míg a második ütés gyengébb"

De hát nincs kettős ütés??? Ti mondtátok, csak egyet ütök???

jan. 4. 22:11
 9/11 A kérdező kommentje:

Várj, talán csak értelmezési hiba részemről??? Igen:


A 'dobverő' az, ami két egymást követő ütést végez a rugalmas felületen.

És nem a csuklóm. A csuklómat csak egyszer mozgatom, de a dob felülete ezt megduplázza. ??? Hát persze.


Bocsánat, én tipikus agyember vagyok, és ha nem értem a szavakat, akkor szarul érzem magam, még akkor is, ha éppen jól csinálom!

jan. 4. 22:20
 10/11 A kérdező kommentje:

Hogy érthető legyen - de már értem is - az ütő nem én vagyok, hanem a dobverő, ami pattan, pattog. Én az 'ütőt' magamra vettem.


Na, jól látom végre?


De mentségemre: nem én különböztettem meg az ütőt meg a dobverőt (a fát).

jan. 4. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!