Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valami konkrét tanács Basszusg...

Valami konkrét tanács Basszusgitár tanuláshoz ?

Figyelt kérdés

Zenei alapismereteim vannak, pár évig doboltam, egy kicsit értek a szintihez, de a gitár teljesen ismeretlen számomra.


Szeretnék "alaptudást" basszusgitárra és ehhez esetleg egy konkrét videót, oldalt, vagy könyvet szeretnék találni, ami megtanít megérteni a basszusgitározást


Igen, én is megtudom tenni, hogy rákeresek, de ha lehet olyanoktól várok ötleteket, akik (maguktól) rendesen megtanultak játszani


(És kb. mennyi a legolcsóbb, de megérős basszusgitár?)

Nem láttam még zeneiskolában oktatva, valaki ott tanulta meg ?



2023. aug. 7. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Ibanez GSR-180 jó kezdésnek. Tanuld meg a hangok neveit, hogy melyik bundon vannak, skálákat gyakorolj metronómra. Aztán, ha ezek megvannak, már tudsz is improvizálni egy adott dalra, ha tudod, miben van.
2023. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
👍.
2023. aug. 7. 18:44
 3/21 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű, ahogy az egyes írja. Csak úgy improvizalgatunk. A basszus a zene alapja. Ami azt jelenti hogy adott harmónia menetre illő hangokból és a zene ritmusára egy szabályos periodikusan ismétlődő alapot kell játszani. Ehhez rettenetesen fontos a harmóniák és összefüggéseinek ismerte. A különböző harmóniakra játszható skálák ismerete. És persze nagyon fontos a ritmika és ezek elosztasanak ismerete. Ezért javaslom ha nem olyan basszus gitáros akarsz lenni, aki az adott harmónia alaphangjat pengetgetve eszetlenkedik. Akkor keress egy jó tanárt és tanuld meg tőle a fent említett dolgokat
2023. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
#3: Kussolj már, virtuózka.
2023. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
A basszusnak az a dolga, hogy döngölje az alapot. Vegyél szólógitárt, ha nyakmaszturbálni akarsz, k*csög.
2023. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Nekem egy Cort halálalap gitárom volt, amikor kezdtem-ma már milliós értékben lógnak a falon.


Igazából mindegy is a hangszer(ami kezdésnek 4 húros), ha jól be van állítva és az alap szenvedésen kívül nem okoz plusz fájdalmat. Na, ez nem valami rémes dolog. Egyszerűen arról van szó, hogy mind a testednek, mind az agyadnak rá kell állni a hangszerre. Az ujjaid megerősödnek, ujjbegyeid megkeményednek mind a lefogástól, mind a pengetéstől. Ez a hangszer.


Az oktatás/okulás egy másik sztori. Nagyon javaslom, hogy legalább néhány hónapot tanulj, képzett tanártól. A dob és egy kicsit szinti az nem "zenei alapismeret". Eszemben sincs, hogy megbántsalak, nem azért írom, sőt!


Fb-n regisztrálj a legnépesebb basszusgitáros fórumba és kérdezősködj. Ez a világ legkorrektebb és legszimpatikusabb zenészeinek tárháza. Segíteni fognak oktatót és hangszert is találni.


1-es nyilván nem mondott szamárságot, összeollózott pár dolgot az ismereteiből, de nem így néz ki a tanulás. Ez olyan, mintha láttam volna már kabátot és felsorolnám, hogy hátigen, van rajta gomb meg van ujja meg gallér, ilyenek. Ettől még nem írja le, hogy mi is valójában a kabát.

2023. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%
Sok fakezű zenei analfabéta
2023. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3nak: sikerült leírnod a világ legrosszabb zenetanárát, aki az belső órán mindent is meg akar tanítani:)))))) Szuper, hogy ismered a kifejezéseket, amiket felsoroltál! Kábé olyan volt, mint amikor a gyermeked először néz igazán érdeklődéssel a csillagos égre, te meg azonnal galileivel jössz neki. Ez nem így megy. Minden sztoriben vannak első lépések. Azzal kell kezdeni:) A basszusgitározást is! :)
2023. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Annyira komolyan veszitek, hogy az hihetetlen. Lemmy szerintetek mennyit foglalkozott az elméleti hülyeségekkel? Mégis övé volt a színpad és a fél világ. Jó dalokat kell írni, a többi le van szarva.
2023. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget
2023. aug. 8. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!