Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valami konkrét tanács Basszusg...

Valami konkrét tanács Basszusgitár tanuláshoz ?

Figyelt kérdés

Zenei alapismereteim vannak, pár évig doboltam, egy kicsit értek a szintihez, de a gitár teljesen ismeretlen számomra.


Szeretnék "alaptudást" basszusgitárra és ehhez esetleg egy konkrét videót, oldalt, vagy könyvet szeretnék találni, ami megtanít megérteni a basszusgitározást


Igen, én is megtudom tenni, hogy rákeresek, de ha lehet olyanoktól várok ötleteket, akik (maguktól) rendesen megtanultak játszani


(És kb. mennyi a legolcsóbb, de megérős basszusgitár?)

Nem láttam még zeneiskolában oktatva, valaki ott tanulta meg ?



2023. aug. 7. 15:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
(az 5.-en jót röhögtem)
2023. aug. 8. 17:53
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
Te döntésed ki az akire hallgatsz....!
2023. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
#11: A sértés nem neked ment, hanem a sznoboknak, akik szerint mindent kell tudni egyből. Én is hallgatok basszusvirtuózokat (Les Claypool, pl.), de a basszusgitár akkor sem vezető hangszer, hogy annyit kelljen rajta agyalni. Megtanulod az akkordok root note-jait, majd leköveted a ritmusgitárt. Érdekes, a legtöbb rockzenekarnál bevált.
2023. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb basszer vagyok, mint te.
2023. aug. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
13/15# oké, van ilyen lehetőség is. Szerencsére nem csak ennyiből áll a basszusgitározás. Általánosítani pedig, hogy az esetlegesen nyolcadolt jattos oké akármilyen műfajban nem épp szerencsés. Persze oké ZZTop, imádjuk :)
2023. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%
#16: A kérdező jó eséllyel 3 hónap tanulás után úgy is megunja az egészet. (Mint itt mindenki.) Legyen elég az alap döngölés, nem kell slap technika meg egyéb ördöngős bűvészkedés. Arra a kis időre elég ez.
2023. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Van egy hozzád hasonlóan tenyérbemászó válaszolgató a számítástechnika kategóriában, bár ő pont a veled ellentétes állaspontot kepviseli.
2023. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17: Az a te bajod, hogy csak a saját igazad létezik a számodra.
2023. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18 Semmit nem írtam az általad küldött válaszok igazságtartalmáról, a stílust minősítettem. Mondjuk konkrétan nem írtam le hogy kire vonatkozott, de az beszédes hogy egyből magadra vetted. :)
2023. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Semmi baj sem a stílussal, sem az igazságtartalommal.
2023. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!