Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár első gitárnak...

Basszusgitár első gitárnak megéri-e?

Figyelt kérdés

Érdemes e 4 húros basszusgitárt vennem első gitárnak? Egyszerre egyből bele szeretnék vágni és némileg visszatántorít. Szerintetek 6 húros legyen ízlésem szerint vagy belevághatok a fent említettel?


Ha esetleg vannak ajánlások hogy milyen márka stb, stb azokat is örömmel meghallgatom.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 19. 00:04
1 2 3 4
 11/35 Waff ***** válasza:
50%
10@: rosszul gondolod, a basszusgitár, mint írtam is, nem gitár.
2023. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
#11 Hol az érvelés? Én leírtam, hogy én miért gondolom így, te viszont eddig a brácsás dolgon kívül semmit nem írtál.
2023. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Waff ***** válasza:
100%

Tények mellett nem látom értelmét érvelgetni. Most győzködjelek arról hogy kék az ég, mert te szerinted piros?

Egyébként meg nem érveltél, hanem írtál egy nagy szamárságot. "Komolyzenében a hegedű, a brácsa, a cselló és a nagybőgő is más elnevezést kapott, pedig durván leegyszerűsítve csak a hang és a méret más" ezt a mondatodat szerintem gondold át mégegyszer. És igen, más a hangjuk, más hangtartományokban szólnak, más a kialakításuk, más a játéktechnika...stb stb. Mind-mind különböző hangszer.

2023. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
#13 "Mind-mind különböző hangszer." - Igen, ezért más a nevük, a gitár és a basszúsgitár viszont nem tér el ennyire egymástól, ezért gitár mind a kettő. A "tényekről" meg annyit, hogy Mike Oldfield Tubular Bells című alkotásában is "Bass Guitar"-ként konferálják fel a belépő basszusgitárt, szóval akkor innentől vitatkozz a világ egyik legjobb dalszerzőjével.😂
2023. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Waff, ha odajutsz kérdezd meg Leo Fendert, hogy miként aposztrofálandó a basszusgitár? Milyen nevet adott neki annak idején, amikor megalkotta?


Messze mentünk a "kérdéstől", válaszadók vitájává lett-ahogy olyan sokszor-a bejegyzés.


Kedves Waff én javaslom, ha nem érted, tegyél fel kérdést, hogy az a darab fa, ami akár bőgő is lehetne, milyen néven szerepel a zene világában.

2023. aug. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

"Kedves Waff, ha odajutsz kérdezd meg Leo Fendert, hogy miként aposztrofálandó a basszusgitár? Milyen nevet adott neki annak idején, amikor megalkotta?"

Elég kretén érv, mert pont Leo Fender volt az, aki a vibrato kart tremolo karnak nevezte el...

2023. aug. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Waff ***** válasza:
50%

15@:"Kedves Waff én javaslom, ha nem érted, tegyél fel kérdést, hogy az a darab fa, ami akár bőgő is lehetne, milyen néven szerepel a zene világában."

Én értem, itt az a baj hogy te nem érted a dolgokat, de tudod hogy van ilyenkor, okos enged :) aztán majd rájössz..... :)

2023. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
#17 A 14-es válaszra reagálj kérlek, arra lennék kíváncsi.
2023. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Waff ***** válasza:
50%
Már leírtam vagy 2X hogy a "basszusgitár" NEM gitár. De persze leírhatom még párszor, hátha megérted. Nem arról van szó hogy minek nevezik, mert a kifaragott gitárra hajazó formája és kialakítása (test-nyak) miatt kapott anno "gitár" jelzőt a nevébe, de ettől függetlenül továbbra sem gitár a hangszer és a rajta játszó zenész NEM gitáros. Ezért írtam a példát hogy az úgynevezett "mélyhegedű" (brácsa) sem hegedű valójában. Tehát nem az elnevezésen van a vita tárgya, mert a "basszer" és "bőgő" mellett a "basszusgitár" is használatos, hanem arról van szó hogy ez a hangszer nem gitár, más hangtartományban szól, más a menzúra hosdz, más a húrok vastagsága, egészen más játéktechnikát igényel...stb.
2023. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Waff ***** válasza:
50%
18@: egyébként azt tudtad hogy a sajtburgerben sajt is van?
2023. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!