Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Tankcsapda milyen erősítőket...

A Tankcsapda milyen erősítőket használt a korai lemezeinél?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik például a Legjobb Méreg gitár soundja, de sehol sem találtam infót arról, hogy milyen erősítőket, pedálokat használtak a felvételeknél.

2023. szept. 26. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyenekkel. Nevezett zenekar a leginkább kétbalkéz kategória és tök mindegy ki játszik min. Ami a témában a legnagyobbá teszi az egy darab ember, Lukács László! Kibeba jó szövegeket és dalokat ír. Ez el is viszi a hátán az egész produkciót. Ő a hazai ed sheeran, csak az ami. El sem merem képzelni mi lenne, ha valóban profi zenészek lennének-vagy lettek volna kezdetektől-mellette. Csak nézz már egy gitár vaktesztet, amikor a Sidi tépi, besírsz. Nem is ez a lényeg.


A stúdió hangzást meg nem azon kell lemérni, hogy milyen vasakat használt a banda, hanem a mérnöki munkán. Ez egy külön szakma, semmi köze a színpadhoz.

2023. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szeretnék ezzel foglalkozni, mert imádok hangzásokat kikeverni, újraalkotni. Teljesen egyetértek azzal, amit írsz, továbbá tudom, hogy náluk a szöveg számít főként, de engem érdekelnek a gitárhangzások, ezért kérdeztem.:/
2023. szept. 27. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak tippelgetek, de valszleg a kezdeti időkben nem voltak még ezek a modellezős digi cuccok. Nagy jelű hangszedő + valami overdrive/distorsion pedál. Az ilyesmi "kikeveréséhez" vagyonok kellenének, hacsak nem használsz meglévő multi vagy egyéb effektet. Nem lehet nagyon nehéz megközelítő hangzást előállítani. Ha ezt kedveled és szívesen foglalkozol vele. Néhány nap alatt, mindig friss füllel meghallgatva a produktumot, elérhető egy megközelítőleg olyan hangzás. Mivel az eredmény nagyon függ a tértől is, amiben szól ne kapj sikítófrászt, ha nem lesz pont olyan:)
2023. szept. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A jómúltkor szembe jött velem a Cseresznye által használt Marshall JCM900 egy zenei adok-veszek oldalon. Többet sajnos nem tudok hozzátenni a témához.
2023. okt. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt valahol egy videó ami a felvételek közben készült azt hiszem. Ott az volt benn, hogy a gitár be sem volt hangolva rendesen. Az erősítő valamilyen csöves Marshall erősítő lehetett.
2023. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!