Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hat lyukú népi furulya esetén...

Hat lyukú népi furulya esetén az 1. és 2. fok között nagyszekund helyett kisterc van. Lehet így játszani rajta?

Figyelt kérdés

Kaptam nemrég egy erdélyi furulyát, de nem C az alaphangja, hanem H.

A többi elvileg D, E, F, G, A...

Hogy játszak ezen a furulyán C-t?

Vagy a furulya kuka?

Hozzáértők válaszát várom csak :)

Köszi



2023. szept. 30. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


A modern gyári hangszerekhez viszonyítva a hatlyukú furulya hangsora hamisnak tűnik. az 1–2. fok között nagyszekund helyett gyakran kisterc van (a tiszta és az utóbbi hangzású hangszer az első és a második hanglyuk távolsága alapján jól megkülönböztethető: a tisztán szóló hangszernél az első lyukköz nagyobb, mint a többi),

2023. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ott a válasz az első hozzászólásban. Minek van kiemelve?
2023. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló: azért emeltem ki, mert még mindig nem világos az a rész, hogy milyen fogással kell akkor az alsó C-t lefogni.
2023. okt. 3. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 egyrészt arról nem szól a kérdés, másrészt nincs olyan sok opció amit ne próbálhattal volna ki anyi idő alatt amennyi idő alatt a kérdést kiemelted.
2023. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, de, szerepel a kérdesben, viszont a linkelt szocikkben ott is van a válasz, de gondolom azt is elolvastad és nem csak az idezett részt, csak nem emlékszel rá (ahogy én sem emlekeztem a kérdés minden sorara), szoval olvasd el meg egyszer! ;)
2023. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem találom, a fogáskombináció leírását. Le tudnád írni kedves hozzászóló? Köszi
2023. okt. 3. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem konkretan van, amit tudhatnál ha elolvastad volna. Olvasd el!
2023. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyebként ha mutatsz egy képet amin egy juhasz egy fogasráblázatot böngész, belinkelek neked egyet. :D
2023. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!