Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zenekarokat hallgassak?

Milyen zenekarokat hallgassak?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy az új zenék megtalálása, mivel kevés dolog tetszik. Jelenleg a legdominánsabb zenekarok az életemben a 30y, Elefánt, de nagyon imádom az Esti Kornélt, a Csaknekedkislányt, Hiperkarmát. Ezenkívül még 1-2 zenekar van amit elhallgatok, azok is magyar alternatív rock műfajúak. Feladtam már az új ilyen típusú előadók keresését, azt hiszem már mindent hallottam, így főként külföldieket keresek, de tanácstalan vagyok. A szövegekkel kapcsolatban az az elvárásom, hogy “mélyebbek” legyenek, és ne ugyanazokat a klisés mindennapi problémákról szóljón, és ha még arról is szól, árnyaltabban, elvontabban. Lehetőleg ne mondjon ki mindent szószerint, hanem költőibben fogalmazzon. Az sem zavar ha igazából nem is igazán értem mi is a szöveg jelentése.

#Underground #elefánt #alternativ rock
2023. okt. 19. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Alice In Chains adja magát szerintem, illetve a Radiohead.

Előbbi kicsit metalosabb, de nagyon jól átadja az alter rock hangulatot.

Utóbbiról nem is beszélve.

Meg a Katatonia Last Fair Deal Gone Down albuma is megérhet egy próbát.

2023. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A melóhelyen szokott éjféltől reggelig a Petőfi rádió szólni, na ott vannak olyan magyar zenék, hogy csak lesek, sose hallottam róluk.
2023. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Modest Mouse
2023. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kino
2023. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Symphonium: Első szimfónia


Nem sok albumuk van, lehet hogy csak ez az egy, illetvd ez inkább metál klasszikus zenei motívumokkal, viszont szerintem a szövege nagyon is megfelel a leírtaknak

2023. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha mély szövegeket szeretnél, érdemes lenne régisulis metalt és punkot hallgatnod, de van egy olyan érzésem, hogy ezek nem tetszenének neked.
2023. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6.Ha mély szöveg arra ott a prog metal.

Amorphis, kései Katatonia, Opeth, Symphony X, Dream Theater, Disillusion, In Mourning, Be'Laker stb.

2023. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#7: Az sem rossz, de én leginkább thrashre és hardcore punkra gondoltam. Ezek feszegetik a legmélyebben a társadalmi problémákat.
2023. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Elán
2023. okt. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Érdemes esélyt adni a Nightwishnek. Kezdésnek talán az Imaginaerum album a legkönnyebben befogadható.

King Diamond nagyon jó konceptalbumokat készít(ett). Mindegyik album egy történetet mesél el.

Ha értesz németül, akkor a Rammsteinnel is meg lehet ismerkedni mélyebben.

Ami most éppen engem nagyon pofánvágott, az a sokat szidott Unforgiven a Metallicától. Éppen olyan élethelyzetben vagyok, amikor megértettem ezt a dalt.

2023. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!