Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zenekarokat hallgassak?

Milyen zenekarokat hallgassak?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy az új zenék megtalálása, mivel kevés dolog tetszik. Jelenleg a legdominánsabb zenekarok az életemben a 30y, Elefánt, de nagyon imádom az Esti Kornélt, a Csaknekedkislányt, Hiperkarmát. Ezenkívül még 1-2 zenekar van amit elhallgatok, azok is magyar alternatív rock műfajúak. Feladtam már az új ilyen típusú előadók keresését, azt hiszem már mindent hallottam, így főként külföldieket keresek, de tanácstalan vagyok. A szövegekkel kapcsolatban az az elvárásom, hogy “mélyebbek” legyenek, és ne ugyanazokat a klisés mindennapi problémákról szóljón, és ha még arról is szól, árnyaltabban, elvontabban. Lehetőleg ne mondjon ki mindent szószerint, hanem költőibben fogalmazzon. Az sem zavar ha igazából nem is igazán értem mi is a szöveg jelentése.

#Underground #elefánt #alternativ rock
2023. okt. 19. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10.Nightwish bármennyire szerethető de nem igazán van mélysége.

Ha mégis 1-t kell mondani akkor talán a Once-nak. Szeretem Toumas munkásságát, de nem volt egy agysebészet hanem egy viszonylag átlagos symphonic power metal bandát koordinált, aki a színtér legkarizmatikusabb énekesnője futatott fel(Tarja).


Symphonic Power Metal-ból Stratovarius-t szoktuk jobban javasolni, a Destiny címadójában több kreativitás és mélység van, mint a komplett Nightwish életműben.


Bocsi ha belekötöttem, nagyon rajongója vagyok én is nagy rajongója vagyok a Nigthwishnek, de ebben a helyzetben nem ők jutnának eszembe. Jó dalszerzés mellé inkább klisék társultak, mintsem komplex sztorik. De őket nem is azért szerettük sosem.

2023. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10: James legjobb szövege szerintem! A temetésemen az Unforgiven fog szólni.
2023. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"temetésemen az Unforgiven fog szólni." 😂

Ne felejts majd végrendelkezni, nehogy véletlenül valami öreg, festett hajú kántort szerződtessenek majd kornyikálni. 😂

dec. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Spermswamp, Anal Blast, Alien Fucker, Torsofuck, Cock & Ball Torture, Gutalax, Spasm, nagyjából ezek pörögnek itt mostanság
jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A Retro rádiót hallgatom applikációban pár napja és egész jó, de néha átnyomom a Petőfire, ott csupa magyar zene megy részben olyan előadókkal, akikről nem is hallottam. Néha nyomok egy screenshotot, ha olyan jó zene megy, hogy emlékezzek az előadóra.
jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen stílusban Kispál és a Borz a kedvencem, meg Kollár-Klemencz László, meg Qjúb! meg Cseh Tamás :D
márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ú, Vad Fruttik
ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!