Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » DJk hogyan szoktátok átkeverni...

DJk hogyan szoktátok átkeverni egyik zenét a másikba, milyen technikát használtok?

Figyelt kérdés
Most tanulgatom a zenék mixelését és egyenlőre még nem igazán találtam meg úgymond a saját stílusomat. Elsősorban egyébként house zenéket mixelek. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit csináltok átkeverésnél. Mivel ugye gyakorlatilag ahány ember annyi féle technika létezik.

2023. okt. 22. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok DJ, de tudtommal az az általános technika, hogy beállítanak egy fix BPM-et és arra húzzák rá az összes dalt/remixet. És így nincsenek eltérések a tempók között, nem is kell nagyon bonyolult dolgokat csinálni, csak átúsztatni a dalokat egymásba.
2023. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De természetesen ezt a részét tudom. A BPM-nek egyeznie kell ez egyértelmű. Mert ha nem lenne végig egyforma akkor úgymond "ugrálna" a két zene ami nyilván nem jó. Én elsősorban az eq használatára gondoltam. Az alacsony, középső és magas beállításra. Az érdekelne, hogy ki hogyan használja őket amikor átkeveri a zenét.
2023. okt. 22. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokfelekeppen lehet, mindig az adott hangulattol fugg.


Van sok variáns, hogy mikor mit és hogy húzok fel, erről lehetne egy regényt írni. A legelterjedtebb a bass swap, én pedig a progresszív keverést használom a leggyakrabban, amikor fokozatosan huzod le az egyiket es fokozatosan teszed ra a masikat, ugyanezt a basszussal is. Igy nincs benne semmi hirtelenseg, a basszus is szepen fokozatosan atmegy, tehat sokan eszre sem veszik, hogy megtortent egy keveres. Ehhez viszont olyan szamok szuksegesek, amik tokeletesen egybeolvaszthatoak.


Ezen kivul termeszetesen eszmeletlenul sok variacio van, de ugye nem mindegy, hogy a zene melyik reszenel keverunk, mert akkor ugy kell hasznalni az EQ-t.


Amit meg szeretek az az

(A)Outro - (B)intro

Itt fontos, hogy menjen a basszus mind a kettonel

Itt mar track A kezd lejonni, track B pedig befog utni, amikor track A leesik

Track A magas: 12 ora

Track A kozep: 12 ora

Track A mely: 12 ora

Track B mely: 9 ora

Track B kozep: off

Track B magas: 11 ora


Itt a lenyeg az, hogy a 12 - 9 ora basszusnak koszonhetoen kicsit atalakul a melyunk es ad egy kis izelitot, hogy mi fog jonni. 16-32 barral a valtas elott elkell inditani a fent emlitett EQ-val, es mire a vegere erunk, addigra a magas es mely atkell, hogy legyen keverve, A-t nem kell kilőni(minden esetben), és ahogy beüt B, pontosan előtte átrakod a basszust is.


De ezt az egeszet kikell tapasztalni, par honap alatt mar egesz magabiztosan elvan az ember, ha belefekteti az idejet, majd par ev mulva fokozatosan rajon, hogy mennyi mindent tanul meg mindig.

2023. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 Köszi. Igen ez teljesen igaz, hogy nagyon sok féle módszer létezik. Amit leírtál azt pedig mindenképpen ki fogom próbálni.
2023. okt. 25. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

“ es mire a vegere erunk, addigra a magas es mely atkell, hogy legyen keverve, A-t nem kell ”


Itt a mely helyett a kozepre gondoltam, csak valamiert melyet irtam.

2023. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!