Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az angol nyelvű dalok miért...

Az angol nyelvű dalok miért hangzanak jobban, mint mondjuk a magyar nyelvűek?

Figyelt kérdés

nov. 26. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert azokat nem érted
nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én inkább maga a nyelv dallamossága miatt érzem jobbnak. Elég sok dalt értek.
nov. 26. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem hangzanak jobban.
nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jobban hozzá van szokva a füled hogy angol dalokat hallassz.
nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt angolul nem annyira zavaró a dalszöveg gyengesége még akkor sem, ha szóról szóra érted az egészet. valahogy távolibb az egész, nincs az a szekunder szégyenérzet, mint egy béna magyar dalszöveg esetén lenne
nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
másrészt nem állunk annyira jól dalszerzés terén. eleve kisebb a merítés, emellett főleg a fiatalabb generációkban sokan hétköznapi jelleggel fogyasztják az angol nyelvű kultúrtermékeket, sokkal inkább erre állnak rá (bizonyos műfajokban nemritkán maguk is angolul öntik szóba a mondanivalójukat), ezzel együtt a magyar nyelvű készségek kevésbé fejlődnek ki.
nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Mert a dalszöveg annyira nem fontos!

Ha nem érted (nem számít tudsz e angolul) akkor jobban fogod élvezni (például én inkább olyan dalokat hallgatok amikben nem énekelnek)

Pláne hogy a magyarok nem igazán tudnak verset írni! Petőfi, Arany rég meghalt őket tanuljuk még 200 év után is ez is jelzi hogy a magyar költészet megy lefelé

nov. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7

"Pláne hogy a magyarok nem igazán tudnak verset írni! "


Hát ez nem igaz..Klasszikus költőket meg szerintem a világ majd minden iskolájában tanítanak.

nov. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Egyszer Nagy Feró mondta - akit nem csípek -, hogy a (rock)zene elsősorban angolszász dolog. Ebben az egyben igazat adok neki. Egyszerűen jobban szól angolul, pedig az angol kevésbé dallamos, mint a magyar.
nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
#9 mégis magyarul nyomta, ahogy az összes kortársa is, és tök jól szólt
nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!