Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért fordítják magyarra a...

Miért fordítják magyarra a filmek címét teljesen másra mint az eredeti nyelvű címe, még akkor is ha tükörfordítással sem hangzana hülyén?

Figyelt kérdés
We are your friends - Miénk a világ, Arlington Road - A szomszéd stb.

2019. ápr. 24. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szerntem azért, mert egy film magyar forgalmazójának joga van olyan magyar címet választania, ami szerinte a magyar közönség számára érdekes.



Hiába értelmes az, hogy "Mi a barátaid vagyunk", nem túl figyelemfelkeltő és - bár nem láttam a filmet - lehet, hogy is nem adja vissza a film hangulatát.

Az "Arlington út" is értelmes de magyarul elég száraz lenne, míg "A szomszéd"-ban benne van egy baljóslatú sejtelmesség, meg, hogy valami gáz lesz a szomszéddal és ez így már érdekes.


A magyar forgalmazó fizet a film magyarországi disztribúciójáért és úgy próbálja öltöztetni a árúját, hogy megvegyék.

2019. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azért, mert egy film magyar forgalmazójának joga van olyan magyar címet választania, ami szerinte a magyar közönség számára érdekes.


Hiába értelmes az, hogy "Mi a barátaid vagyunk", nem túl figyelemfelkeltő és - bár nem láttam a filmet - lehet, hogy is nem adja vissza a film hangulatát.

Az "Arlington út" is értelmes de magyarul elég száraz lenne, míg "A szomszéd"-ban benne van egy baljóslatú sejtelmesség, meg, hogy valami gáz lesz a szomszéddal és ez így már érdekes lehet.


A magyar forgalmazó fizet a film magyarországi disztribúciójáért és úgy próbálja öltöztetni a árúját, hogy megvegyék.

2019. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erőszakik: Krimi/Filmdráma
2019. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1

A válasz tényleg a marketing, bár néha eléggé mellé lőnek. Viszont a magyar forgalmazónak ahhoz van joga, amit a szerződése megenged. A külföldi jogbirtokos simán kikötheti benne, milyen címen kerülhet forgalomba a film, de még akár azt is, hogy csinálhatnak-e hozzá szinkront vagy sem.

2019. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trevor. ***** válasza:
100%

We're the Millers - Családi Üzelmek

Őszintén, az átlag magyar figyelmét melyik cím kelti fel jobban?

2019. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!