Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezeknek a női DJ-s "live set"...

Ezeknek a női DJ-s "live set" műsoroknak mi az értelme ebben a formában?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen DJ live set videóval találkozok a Youtube-on, általában fiatal, 20-30 éves nők állnak egy DJ pult mögött valami egzotikus helyszínen, és táncikálnak, miközben megy a zene a gépről, kb. hozzá se érnek a keverőpulthoz 60 perc alatt, maximum suhintanak rajta egyet, ami semmit se befolyásol, a zene ugyanúgy megy alatta. És ezek el vannak adva mint nagy DJ-k. A zenék nagy része se az övék, csak egymás után van fűzve 10-15 dal egy mixben, amit egy 3 éves gyerek is meg tud csinálni.

És úgy látom ezeknek milliós nézettsége van, tehát bőven van benne pénz, csak azt nem értem, ehhez minek imitálni hogy ők DJ-k? Miért nem táncolnak simán a zenére? Vagy a zene miért nem megy egy fix háttér alatt és kész? Ennek a bohóckodásnak mi az értelme?

Ilyenekre gondolok mint a Korolova, DJ Ellika, Miss Monique, Bella Kri meg társaik, van rengeteg belőlük, nem akarok mindenkit végigsorolni. Mind ugyanazt csinálja (pontosabban nem csinálja), bármelyik live set-et meg lehet nézni tőlük hogy lássátok mire gondolok. Csak szerintem nagyon gáz ez? Tiszta Modern Talking playback időket idéz fel bennem.



dec. 17. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeknek a női DJ-s "live set" műsoroknak mi az értelme ebben a formában?"

A célközönség számára egy 10-15 számból összefűzött mix élvezetesebb és extrásabb, ha nem fix háttér alatt megy, hanem közben táncikál alatta egy DJ-t imitáló jó csaj. Egy táncikáló jó csaj érdekesebb és extrásabb, ha egyúttal DJ-nek adja ki magát és összefűz 10-15 dalt egy mixbe.

De szerintem ezzel te is tisztában vagy, csak kissé nehezedre esik elfogadni.

dec. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem nem esik nehezemre elfogadni, és nem az a gond hogy csaj, pasiban is pont ugyanilyen gáz volna, csak azzal eddig nem találkoztam.

Én igazából azt nem értem, miért nem tesznek legalább minimálisan úgy, mintha lenne közük a zenéhez ami megy a háttérben. Legalább imitálnák hogy mixelnek vagy nyomkodnának két billentyűt vagy akármi, az is gáz, de legalább próbálkoznának. Ha már felhoztam a Modern Talkingot, anno az is rém gagyi volt ahogy a szintetizátort pötyögték, köze nem volt a zenéhez, ezt mindenki tudta, de legalább úgy tettek, és ez értékelendő.

Most komolyan, ez olyan mintha valaki úgy playbackelne végig egy másfél órás koncertet, hogy nem nyitja ki a száját. A playback egy dolog, az meg hogy nem is tesz úgy mint aki oda tartozik a rendezvényre, az meg egy másik. Lehet mozogni mixelés közben is.

dec. 17. 00:45
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Jogos az észrevétel. Szerintem annyi, hogy így is milliós a nézettségük, felesleges törniük magukat, ha a közönség a totál gagyival is beéri.
dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elefánt a szobában: lobogó didkók
dec. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Mert a DJ-knek mi értelmük van?
dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Feminizmus
dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!