Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik slágernek ugyanaz a...

Melyik slágernek ugyanaz a dallama, akkordmenete, mint a Boney M - Hooray It'a Holy-holyday számnak? "Vákkuvákkuájjé".

Figyelt kérdés

Légyszi ne bohóckodjátok el... Halandzsát tudok írni a szöveg helyett emlékezetből, de aki allotta már (főleg idősebbek közül), száz, hogy tudja, mire kérdezek rá. A zenekart és számcímet keresem.


Íme a Boney M sláger:

[link]


Totál ugyanez a dallama, akkordmenete egy másik slágernek, szintén a 70es évekből lehet, de nem jut eszmebe melyik zenekartól melyik szám.


Az említett Boney M számot újra meghallgattam sok év után, és nem ez az, amit keresek, pedig egy az egyben ugyanaz, pici variációval és más szöveggel.


Csak körülírni tudom a Boney M-mel kb egyidős másik slágert (a második sora baromi jellegzetes: "vákku-ákkuájjé") :


Tá-dam, TÁ-DAM, Tá-dam , TÁ-DAM

Vákku-ákkuájjé

Miridám tidam ánnánté

Mirimam tinaddé....


Ez a halandzsa passzol a ritmusra (A "vákku"-tól iylesmi a szövege is ,halandsza változatban), a nagybetűs TÁ-DAM pedig egy oktávval FELUGRIK a kisbetűs "tá-dam".hoz képest.


Képzeld rá a "Horray" slágert a Boney M-től és megvan, mire gondolok... Csak nekem még nem ugrik be, melyik zenekartól melyik szám...


Aki tudja, miről írok, ki fogja találni... Az is lehet h ez egy másik Boney M szám...?



dec. 23. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Erre gondolok, köszönöm! :) Ez egy dancehall stílusú feldolgozás, amit linkelsz, az az ismertváltozat, ezt kerestem. :)


Közben megtaláltam az 1953-as eredetit is (rock and roll) :

James 'Sugar Boy' Crawford - Jock-A-Mo (Checker 787) 1953

[link]


[link]


Köszönet!!!! :-)

Boldog karit! ;-)

dec. 23. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:

"Traditional New Orleans music"

Innen koppintotta a Boney M . ;-)

dec. 23. 18:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a linkeket. :)


""Iko Iko" (/ˈaɪkoʊ ˈaɪkoʊ/) is a much-covered New Orleans song that tells of a parade collision between two tribes of Mardi Gras Indians and the traditional confrontation."


A gyakran feldolgozott New Orleans dal, ha jól értem, indián zene behatással.

dec. 23. 19:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Talkin' 'bout hey now (Hey now), hey now (Hey now)

Iko iko an day

Jockomo feena a dan day

Jockomo feena nay (boom)



"héj ná, HÉJ NÁ, héj ná, HÉJ NÁ

ájkó ájkó ön déj

dzsákomo finá á dán déj

dzsákomo finá néj



:-D

dec. 23. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!