Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Törött hátú hegedű javíttatása?

Törött hátú hegedű javíttatása?

Figyelt kérdés
Van egy kb feles gyereknek való hegedűm, aminek kb középen, teljes hosszában szét van törve a háta. A törés teljesen egyenes. Szerintem javítható. Volt már törött hegedűm, csak annál a tető volt szinte ugyan így széttörve és azt is megtudták ragasztani. Most kb mennyibe kerülne egy ilyen gyereknek való hegedű megragasztatása?

dec. 28. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
dec. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
55%
Ez erősen GTK szagú sajnos.
dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az fentk árakat elnézve és azt hogy már 40 ezerért lehet kapni új feles hegedűt, valószínűleg tenyleg nem éri meg, főleg ha használni sem akarod.
dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még most is lehet cincogni rajta, de nem akarom így a gyerekek kezébe adni. Ha minden kötél szakad, akár nekiállok én magam a javításnak, de érdekelt volna, hogy mik a tarifák mostanában, mert egy szakember biztosan jobb munkát végezne mint én, szinte nulla hozzáértéssel.

Anno az első hegedűmet, egy 80 feletti kiváló asztalos bácsika javította meg nekem. Szegény már alig látott, de mégis összeragasztotta a hangszert. Elképesztően profi volt. Több tucat hegedűje volt otthon, mindet Ő javította meg és gyönyörű tokokat is készített mindegyikhez.

(Az viszont igaz, hogy egy ilyen komoly hangszersérülés nem fog tudni nyom nélkül eltűnni. Nem is a kinézetére gondolok itt elsősorban, hanem a hangján lehet hallani, hogy már nem annyira "kerek" a hangzása, másként "rezeg", mint előtte.)


(A minőségi tok nagyon fontos ezeknél a hangszereknél. Saját káromon tanultam meg. Ne spóroljatok rajta.)

dec. 28. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 hangszertok, hangszerállvány alap hogy (jó) legyen. olcsóbbak mint a javítás. :)
dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog ez a tokok kérdése. Ma már tényleg brutál komolyakat lehet venni. Bezzeg a cocializmusban. Rossz, hiányos zárszerkezet, kókányolások, stb. Az első hegedűm a rossz zárszerkezetű tok miatt landolt az aszfalton a parkolóban. A hátára esett, de mégis a tető repedt ketté. Az készült - úgymond - finomabb anyagból. (Nagyon kellemetlen érzés egy sok, akár több száz éves kézműves hangszert eltörni látni. Szó szerint kivert a hideg verejték. Ritka kellemetlen pillanatok az ilyenek egy ember életében.)
dec. 28. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem bringázáskor esett le a klarinétom a hátamról egy kanyarban mikor elszakadt a vállpántja. Szépet bukfencezett, de kutya baja lett, az speciel egy kézműves tokban volt, dikekt arra a hangszerre öntve. :)
dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!