Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felnőttként meg tudok tanulni...

Felnőttként meg tudok tanulni csellózni? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Alsós koromban zongoráztam, felsőben két évig fuvoláztam, és volt mellette szolfézs, de már nem nagyon emlékszem, nem használtam onnantól kezdve, nem zenéltem semmit. Mennyire nehéz felnőttként megtanulni egy hangszeren játszani? Mennyire drága? Lehet rögtön csellóval kezdeni, vagy hegedülni kell előtte? 32/N

2023. júl. 27. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
igen, meg lehet;igen, drága;igen, igen;igen, nem.
2023. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ? És simán zeneiskolában érdemes próbálkozni? Vagy magántanárt keresni? A cselló egy nehéz hangszer (nem súlyra) úgy általában véve? Mennyire muszáj hozzá a jó hallás (hegedűhöz azt mondják...)
2023. júl. 29. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy az oktatási rendszerbe tagozódott "zeneiskolában" tudnál tanulni a korodból fakadóan. Ez mindenképp egy fizetős project lesz.


Elsőnek azt javaslom, találj egy oktatót. Ne vegyél hangszert se, csak üljetek le, beszélj vele, próbálgasd a hangszert. Még az is lehet, hogy nem akarjátok egymást.


Egy bizonytalannak látszó projectbe kár százezreket ölni. Az első pár óra költsége, meghálálja a témával kapcsolatban meghozandó döntéseidet.

2023. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Minden vonóshoz jó hallás kell, ugyanazon az "elven" működik a cselló, mint a hegedű. Ha meg akarsz tanulni csellózni, kezdj el csellózni, ennyire egyszerű. :) Ne törődj vele, hogy mennyire nehéz, kivéve, ha nincs jó hallásod. Akkor nem feltétlenül javaslom, de még így is érdemes kipróbálni pár órát egy tanárnál, aztán majd eldöntöd, hogy akarod-e folytatni. A lényeg, hogy ne agyald túl, próbáld ki és kész! Kölcsönözz ki egy csellót 1 hónapra, és vágj bele! :D Semmit nem veszítesz, viszont, ha nem próbálod meg soha, később bánni fogod.

Én úgy láttam, hogy 5000 Ft/órától kezdődnek a magántanároknál a zeneórák, de ez a minimum. Az se baj, ha nincs elég pénzed, és csak kéthetente tudsz menni. Nem dől össze a világ. :) A hangszerbérlés nem tudom, mennyibe kerül, bocsi.

Igen, nehéz hangszer, de szerintem mindegyik az. Van, ami már az elején is az, van, ami csak akkor, ha már magasabb szintre jutottál, de minden hangszer nehéz, ez benne a szép. Nagyon sokan tanulnak felnőttként hangszeren, nem is gondolnád, mennyien. Ha pesti vagy, nem lesz nehéz szerintem tanárt találnod.

2023. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!