Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akkordozni szintin?

Akkordozni szintin?

Figyelt kérdés
Van egy szintetizátorom és meg szeretnék tanulni rajta zongorázni. Több dolog is érdekelne ha bárki bármelyikre tud válaszolni megköszönöm. Először is tudom hogy a zongorán van egy pedál ami nincs szintin, de hogy lehet elérni hogy a szinti legjobban hasonlítson egy zongorához? Láttam rajta hangbeállításokat, meg a basszus mértékét lehet állítani meg biztos akinek van az tudja miket lehet állítani. Továbbá érdekelne hogy hogyha már tudom hogy hogy kell lejátszani az akkordokat, akkor honnan tudom hogy mondjuk egy sorban hányszor, milyen gyakorisággal kell lenyomni ha annyiból tudok kiindulni, hogy mondjuk intro: D X4 vagy instrumental: G Em HM B X3. Megvan hogy melyiket hogyan kell lenyomni de nem tudom hogy mikor kell lenyomni, esetleg mindig egy szótagra vagy egy szótag elejére?

jan. 10. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy tanárt, mert így nem fog menni. Némelyik hangszereren van egy GRAND PIANO gomb, ami előhozza a zongorát, akárhol vagy a menün belül. Ha nincs ilyen, akkor általában a hangszínlista legelső eleme a klasszikus zongora. Hogy ez mennyire fog hasonlítani az igazi zongorához, az a hangszer minőségétől függ. Pedált minden hangszerhez lehet csatlakoztatni.
jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

#1 +1


illetve zongoratanuláshoz minimum kalapácsmechanika lenne a tuti.

jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kottaolvasás megy, ismered a billentyűkön a hangokat, tudod melyik akkord milyen hangból áll?


Egy klasszikusabb zongorakotta általában 2 sorból áll, külön a jobb és külön a bal kéznek. De van olyan is, ahol csak a dallam van hagyományosan lekottázva, és fölé van írva az akkord, mint mondjuk ez:


[link]


Ilyenkor nincs megszabva, hogy mit játsszon a bal kéz. Ha az akkord hangjait felváltva ismételgeted (akkordbontás), az általában jól hangzik. De legegyszerűbb az ütemek elején csak lejátszani az akkord alaphangját, ha még kevésbé mozognak függetlenül a kezek.


Vagy dallam sincs megadva, csak szöveg + akkordok?


[link]


Ehhez ugye ismerni kell a dalt, és akkor akkordok + fül alapján lejátszani. A bal kéz meg ugyanúgy nincs megszabva.


Vagy ha az akkordozás alatt a kisérőautomatikás játékot érted, ott elég akkor lejátszani/lefogni az akkordot, amikor váltás van, az automatika alátesz egy kíséretet a lenyomott akkordból, gyakran ki is írja a kijelzőn, hogy mit sikerült lefogni.

jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!