Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A klasszikus gitáron miért...

A klasszikus gitáron miért nem lehet akkordozni? Mit játsszanak rajta?

Figyelt kérdés
Igen, nagyon buta vagyok a klasszikus gitárokhoz, annyit tudok róluk, hogy akusztikusak, s nylon húrosak.

2014. jún. 21. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, de honnan szedted ezt? Klasszikus (nylonos) gitáron is ugyanúgy lehet akkordozni, mint fémhúros akusztikuson. A két gitár felépítésében vannak különbségek, ebbe nem mennék bele pontosan, de mindkettőnek ugyanolyan a hangolása, és amit az egyiken el lehet játszani, a másikon is, a különbség az elsődleges rendeltetésben van. A klasszikus gitárt inkább ujjpengetéses dallamjátékra ideális, a fémhúros pedig akkordozásra. De attól még teljesen jó a másikra is mindkét gitárfajta.
2014. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is klasszikusom van :)

A nyak vastagsága miatt nehezebb vele akkordozni de betanulható

2014. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy lehet.
2014. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
Minden gitáron lehet akkordozni mindegy, hogy klasszikus vagy western. (nylon, fém húros) Én klasszikuson kezdtem és nekem is nehéznek tűnt mert vastagabb a nyak, meg messzebb vannak a húrok egymástól. Pici kezűek hátrányban! :)
2014. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van egy barátom, aki klasszikus gitáron tanul 8 éve, és kérdeztem tőle, hogy meg tudná-e mutatni a B-dúrt, s ekkor közölte, hogy ő nem tud akkordozni, mert klasszikuson játszik. Innen vettem, hogy nem lehet rajta.
2014. jún. 23. 23:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátod kontár. 8év gitár után cizerán meg hegedűn is kéne tudnia akkrsozni \sarcasm
2014. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A klasszikuson alapvetően nyilván nem a tábortüzi slágerek akkordjait tanulják, hanem komplex klasszikus darabokat. Persze ettől még 8 év után annyi zeneelméleti tudásnak kell lennie, hogy lazán kitalálja, milyen egy akkord...
2014. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

8 év klasszikus zenetanulás után biztos vagyok benne (pláne ha játszik b előjegyzésű darabot), hogy ha magát az akkordot le nem is fogta, de a B-dúr hármashangzat hangjait egymás után megpengette.

Ahogyan az előttem szólók írták: egyszerűen nem tudatosították benne, hogy ő tulajdonképpen akkordot játszott/bontott. Pedig könnyebb lehetne a zenélés. A gitár tanulást én is klasszikus gitárral kezdtem. Voltak olyan etűdök, amiket inkább félretettünk tanárral, mert a hangokat ugyan tudtam értelmezni a kottából, megtaláltam azokat a gitáron, a megfelelő ujjrendet is használtam, de mégsem szólt sehogy, vagy elakadt a hang... Tanárt váltottam, aki a könnyűzene oldaláról tanított, mivel látta, a klasszikussal a technikai alapok nagyjából megvannak. Pár hónap után önszorgalomból elővettem azokat a klasszikus darabokat, amik nem mentek. A "mumus" részeknél derült ki, hogy ott egy Dm-t kellene fogni F basszussal, vagy egy E7-et. Azzal, hogy csoportba lettek szedve a hangok egyből ráállt a kezem.

2014. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!