Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fontos! Létezik olyan magyar...

Fontos! Létezik olyan magyar vagy angol nyelvű fórum ahol sok a felhasználó, saját zenét lehet linkelni és lehet róla visszajelzést kérni hogy például mennyire jól van keverve stb?

Figyelt kérdés
Csináltam két zenét amit majd szeretnék a bandcamp oldalra feltenni. Viszont eléggé tanácstalan vagyok abban hogy mit kéne rajtuk javítanom. Én úgy érzem hogy mindkettőben túl hangos a zongora illetve a vokál is. Ezen kívül más hibát nem találtam. De persze ez csak az én véleményem. Lehet (sőt elég valószínű) hogy más aki jobban ért hozzá sokkal többet tudna még mondani ami nem jó bennük. Szóval ezért lenne szükségem segítségre.

jan. 23. 08:55
 1/2 Dinnye2 ***** válasza:
Én sajnos nem tudok ilyen oldalt, de szerintem itt is kaphatsz építő kritikát, ha felteszed kérdésbe, hogy mondjuk "Vélemény a zenémről?". Már láttam ilyen kérdést és csomóan adtak ötletet a fejlesztéshez. Én is meghallgattam a youtube-linket és írtam róla véleményt. A kérdés csak az, hogy feltetted-e már az internetre?
jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából még az internetre sehova sem töltöttem fel. Még kezdő vagyok. Szóval sok minden egyenlőre még idegen számomra. De utólag végeztem néhány úgymond kutató munkát és sok hasznos dolgot találtam. Például azt hogy nem feltétlenül kell minden egyes elemnek középen szólnia. Ezek után a pan-t a basszusnál teljesen 100%-ig balra toltam. Az eredmény pedig sokkal jobb lett így. A zongorát és a hi hat-eket is félre csúsztattam. De ezeket már csak kis mértékben. Mert teljesen jobbra vagy balra téve már nem szóltak jól. Ez egyébként segített hogy a sztereó rész egyenlő legyen. (Előtte keskeny volt). Találtam még olyat is hogy sokat segíthet, ha a saját zenét egy másik profin mixelthez hasonlítjuk össze. Mint például milyen frekvencián helyezkedik el egy adott hang az enyémhez képest. YouTube-ra azért nem tettem még fel mert folyamatosan módosítottam a zenéken. Azt meg nem akartam hogy törlöm aztán újra feltöltöm. Itt gyk-en pedig nem szívesen osztanám meg, mert általában a legtöbben csak lenézik más zenéjét ahelyett hogy inkább valami hasznos tippet adnának. Persze tisztelet a kevés kivételnek.
jan. 24. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!