Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Húrtörés...mi lehet a gond?

Húrtörés...mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az elöregedésen kívül milyen oka lehet még annak, ha egy húr megtörik, elszakad?

Ma vettem használtan egy Stagg mandolint, ami nem igazán a brilliánsan jó hangszerek közé tartozik, de arra tökéletes lesz, hogy elkezdjem az utazásomat a mandolinok világában. Hazaértem, behangoltam, de az egyik E húr már hangolás közben felmondta a szolgálatot, a testvére pedig nem sokkal később, egy nagy reccsenés kíséretében megtört és annyira megnyúlt, hogy -1 oktávot ugrott a hangja.

Nem tűntek annyira öreg húroknak, ezert picit félve kérdezem, hogy lehet-e más oka egy ilyen történésnek...



febr. 1. 21:06
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, mindkét húr a húrlábnál szakad el/tört meg.
febr. 1. 21:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem tűntek öregnek a húrok, nem jelenti azt, hogy nem is voltak azok. Lehet, túl sokat álltak a boltban/raktárban.

Persze, a húrok azért vannak, hogy játsszanak rajtuk, de ilyen vékony "madzagoktól" csodát ne várj! Főleg, ha olyanokat fogsz ki, amik alapból rosszabb minőségűek.

Én egyszer egy kínai színes húrkészletet próbáltam ki gitáron, a húrok fele már a felrakásnál tört, mint a ropi. :-D

febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!