Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a keresztény...

Mi a véleményetek a keresztény rock műfajról?

Figyelt kérdés

febr. 13. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem műfaj.
febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Kerülöm.
febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Én egy kicsit eröltetett dolognak érzem ezt. Félreértés ne essék, csomó olyan kedvenc zenekarom van, akiknek egyik-másik tagja vallásos, de én az adott emberek szemén keresztül szeretnék látni dolgokat, nem pedig a vallás szűrőjén át. Úgy gondolom, hogy nagyon nem mindegy, hogy valakinek a saját gondolatait, érzéseit tükrözik a dalok, vagy a dalszerzők korlátok közé vannak szorítva az imidzs miatt, tehát meg akarnak felelni bizonyos elvárásoknak.


Mondok egy konkrét példát: tegyük fel, hogy én írok egy dalt arról, hogy háború esetén nem akarok azért meghalni, mert a politikusok és hadvezérek úgy játszadoznak az emberi életekkel, mint a sakkfigurákkal. Hogy nézne ez ki keresztély kontextusban? Például úgy, hogy "ne ölj embert, ne gyűlöld a felebarátodat (vagyis az ellenséget), a béke a legfontosabb" és hasonlók. Viszont ha én ezt úgy írom le, hogy "márpedig én egyik köcsög hadvezér helyett sem fogok megdögleni, gyertek velem", akkor a dal alapvető üzenete nem változik, de mégsem a Biblia basic elveinek idézése történik, amit az egyház elvárna egy keresztény zenekar dalszerzőjétől.


Arról nem is beszélve, hogy például a Nirvana Polly című száma nem íródhatna meg egy keresztény zenekar által, hiszen egy erőszakos cselekményt dolgoz fel, pedig a dal egy pillanatig sem buzdít erőszakra. Erőszak = rossz, tehát nem lehet erről dal, ezt mondaná az egyház egy vallásos bandának.

febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vmg ***** válasza:
100%

Én személy szerint szeretem játszom is egy ilyen zenekarban, bár a miénk inkább soft-rock.


Ízlések és pofonok, van akinek tetszik van akinek nem, mint bármely más zene.

febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván csoportosítható zenei tartalom szerint a zene is.

De most a Dream Theater-nek és a Skillet-nek is van pl. keresztény rock/metal zenéje és teljesen más.

Nem igazán állja meg a helyét.

febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ateistaként nem foglalkoztat különösebben, de ettől még elismerem. főleg azokat, akik nem csak az ájtatos dicsőítést nyomják, hanem (a rock lényegi szellemiségének megfelelően) feszegetik az átlag számára kényelmetlen témákat - csak ezek a témák nem (feltétlen) világi közegben, hanem keresztény hívő közegben nyerik el a megfelelő értelmezést, ilyen körökben számítanak kényelmetlen témának.
febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!