Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a kormány...

Mi a véleményed a kormány egyházpolitikájáról, ahogy a templomokhoz, papokhoz és ezek finanszírozásához áll? Te milyen változtatásokat tennél benne?

Figyelt kérdés

jan. 21. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Alapból abbahagynám az összes egyház pénzelését, és az eddig egyházakra fordított pénzből Dungeons and Dragons-klubbokat üzemeltetnék.


A vallás lényegében egy RPG játék. Ugyanúgy a fantáziában játszódik, mesebeli lényekkel van tele angyalok, démonok stb. és már ott vár a következő szint, a Mennyország vagy a Pokol.


A DnD klubbok is ezt a társadalmi szerepet töltenék be, csak sokkal szórakoztatóbb módon és diszkrimináció nélkül. Bárki bármikor bemehetne és játszhatna másokkal, pár órára elfeledve a külvilágot és egy ork vagy elf bőrébe bújva kalandozna miközben barátokat szerez.

jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lucifer-666 ***** válasza:
13%
Krisztus vére drága bor, megtört teste édes út...
jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha valaki Krisztus tanítványaként keresztény életet él, az nem avatkozik bele a világ dolgaiba. A változtatásokat Isten fogja végrehajtani.

A jelenések könyvében mindenkit tájékoztat arról, hogy a világban hatalmon lévő vallások, akik szövetségben vannak a politikával, megfognak szűnni kivétel nélkül. Ezt senki nem tudja megakadályozni, mivel Isten határozott erről. Bárminemű változtatás felesleges időpazarlás. Sőt ezzel Isten határozata ellen kezdene valaki akcióba, eleve kudarcra van ítélve.


Ahogy Jézus határozottan megmondta, az Ő uralma nem része a világnak, és nincs emberi politikai kifejeződése, szövetségre sem lép egyetlen emberi kormányzattal, vagy hatalommal, nem is támogatja ezeket, csak most még megengedi a létezésüket.

A keresztény feladata a messiási királyság támogatása. Mivel ennek a hatalomnak a "polgára".

Krisztus nagyköveteként, nem avatkozik bele a világ vezetésébe.

Egy nagykövet, nem avatkozik bele más "országok" vezetésébe, csak képviseli azt a hatalmat, ahova tartozik.

jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem káros.


Eltéríti a keresztény egyházat és rossz színben tünteti fel az ha a politikával összemossák.


Az egyházak egyenlően finanszíroznám és csak minimális mértékben. Akik bizonyítottan végeznek valamilyen segítő jellegű tevékenységet azoknak küldenék plusz támogatást.

Az egyházi kézben lévő iskolákat pedig felügyeltetném, hogy nem kivételeznek-e. Hallottam például olyanról, hogy bizonyos egyházi iskolákba nem vesznek fel olyan diákot akinek például BTMN vagy SNI-s papírja van.

jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senki__Alfonz ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szerintem káros az egyházakra nézve is és az állampolgárok érdekeivel ellentétes.


Szerintem az abszurd hogy mennyi pénzt kapnak az egyházi iskolák az államtól, többet mint az államiak, én minimálisan támogatnám ezeket az intézményeket és nem ajándékoznék több iskolát el.


Szerintem komoly előrelépést lenne ha fölös dolgokra nem költenének adófizetői pénzt, és az államtól csak a fennmaradáshoz szükséges pénzt kapnák meg (ezek nélkül nem racionalizálják a kiadásaikat, az ingatlanállományukat stb...) és lassan át kellene állniuk arra hogy a csak a hívők finanszírozzák őket (vagy akár egy különadó, amit csak az egyjázak nak lehet adni, és csak hívők fizetnék.


Szerintem a jelenlegi kormányt leszámítva minden fél számára jobb lenne az egyházak és az állam szigorú szétválasztása, az egyházaknak kevésbé kellene politizálinuk,

és az államnak semlegesnek kellene lennie a vallásosság kérdésében (illetve nyíltabban el kellene különízeniük, hogy mi az amit a kormánypárt valamelyik képviselője mondd és mi az állam pozícója).

jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy most Magyarországon működik az rendkívül káros. Nagyjából belelátok itt helyi szinten, hogy a színfalak mögött mi van. És ami kicsiben megy, az még inkább a megy nagyban is.

Az állam egyházpolitikája egyfajta kommunista mentalitásra hajaz. Olyan szempontból, hogy az Egyházat egy állam alatt működő "fiók" intézménynek tekinti, aminek célja a politika kiszolgálása. Ezt tervezték a kommunisták is, gyakorlatilag a saját érdekeik alá akarták kényszeríteni az összes egyházat. Mivel ez ekkor nem ment nekik, ezért jöttek a keményebb eszközök: a megfélemlítés, letartóztatások, a koncepciós perek, a nyílt üldözés stb., illetve (a megosztást növelve) létre akartak hozni egy olyan egyházat, ami lojális a kommunista párthoz (ennek egyik eszköze volt a "papi békemozgalom").

Jelenleg nyílt egyházüldözés persze nincs, burkolt formában van jelen az üldözés az autoriter, eszközeiben és hatalmában a totalitarizmus hajazó fidesz nevű párt módszereivel. Például úgy, hogy támogat némiképp egyházi ügyeket, cserébe viszont "majd kérünk magától valamit Virág elvtárs", azaz elvár bizonyos dolgokat. Ha ebbe nem megy bele az Egyház, akkor jön a megfélemlítés, pénzelvonás, sarcolás. És ez sajnos sokszor működik is, mert az egyház ki van szolgáltatva anyagilag az államnak. 1945. előtt még fenntartotta magát. 1945-ben elkobozta a vagyonát jelentő földbirtokokat az államhatalom. Ez a kérdés 1989-ben nem lett rendezve, átmenetileg toldozgatták, hogy valamilyen megoldás legyen. De az Egyház jelenleg az állam támogatása nélkül sajnos nem tudná az ingatlanait sem fenntartani. A legjobb lenne az Egyház és állam teljes szétválasztása, ami korábban egyébként így működött. Csak jelenleg nincs az Egyház kezében elég tőke, a hívek pénzéből meg nem lehetne a teljes struktúrát fenntartani.

Ezzel párhuzamosan pedig az állam a számára kellemetlen feladatokat áttestálja az egyházaknak. Ez volt az oktatásban: a közhidelemmel ellentétben a Katolikus Egyház pl. nagyon nem akarta átvenni az iskolák jó részét, de az történt, hogy mikor az állami vezetők leültek az egyházi vezetőkkel ezügyben, akkor a politikusok közölték, hogy itt maguknak csak egyetértési joga van. És hasonló történt most pár éve a szociális ügyekben, mikor az állam törvénybe iktatta, hogy az egyén szociális biztonságért elsősorban maga az egyén a felelős (szélsőségesen liberális nézőpont ez amúgy), utána jön a család, az egyházak, az önkormányzat és végül a sor végén az állam. Kivonult szépen innen is, a segélyszervezetek oldják meg. Ők majd adnak némi aprópénzt, amit a propaganda médiákban persze lehet harsogni.

Mérlegelni kell, hogy lenyeljük-e a békát (és meddig), vagy álljunk ki nyíltan, aminek az lesz a vége, hogy pár száz embert ki kell rakni a hajléktalanszállóból, mert nem lesz forrás a fenntartásra (rosszabb esetben még egy koncepciózus jellegű lejárókampánnyal is szembesülni kell).

jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon helytelen. Az legyen a hívők dolga!

Amúgy ezt a segítséget az egyházak nagyon megszívják:

Nem szerencsés, ha valakit EZ a rendszer támogat!

Bár az is igaz: A keresztény egyházak a legszemetebb hatalomnak is benyaltak - volna - csak hogy befolyásukat megőrizzék... Nem fogom őket sajnálni tíz év múlva!

jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jégszív ***** válasza:

Nem hajlandók észre venni:

A fidesz bármihez hozzányúl, menten szarrá válik!

jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan kettős èrzèsem van ezzel kapcsolatban, mint hívő.


Règebben jártam egy gyülekezetbe, ott ennek a jó ès rossz oldala is megnyilvánult.


Jó volt, mivel a kapott pènzt tènyleg hasznos dolgokra költöttèk, ès sok társadalmilag hasznos dolgot csináltak vele, pèldául szegèny gyerekek táboroztatása, más, rosszabb anyagi helyzetben lèvő gyülekezet segítése, adományok, ilyesmi.


Viszont volt, főleg a választási időszakokban, hogy a lelkèsz elèggè belevette az aktuálpolitikát az igehirdetèsbe. Nem mondta ezt ki így nyilván szó szerint, de minden igehirdetèsből az jött le, hogy szavazz a fideszre... Ez nekem nagyon nem tetszett, szerintem a pártpolitika semmilyen formában ne jelenjen meg egy igehirdetèsben. Pedig amúgy inkább kormánypárti vagyok, de ez nekem is sok volt. Már nem is járok oda, főleg, mivel más ok miatt viszonylag messze is költöztem azóta.

jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt mèg hozzáteszem, ez református gyülekezet volt. #9 voltam.
jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!