Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nulla ritmusérzék mennyire...

Nulla ritmusérzék mennyire normális dolog?

Figyelt kérdés

Soha nem foglalkoztam zenével, hangszer is csak gyerekkoromban volt a kezemben pár percre. De egyre jobban zavar, hogy egyáltalán nem találom semmiben a ritmust. Van pár ritmusjáték (pl.: Hellsinger, Hi-fi rush) és egyszerűen nem tudom még megtalálni sem, ha esetleg sikerül elkapnom, akkor tartani lehetetlen a számomra pár másodpercnél tovább. Ezzel más is van így? Mit lehet ez ellen tenni?

De, hogy egy egyszerűbb példát is felhozzak: voltam koncerten és volt egy rész, ahol tapsolt a közönség és még azt is csak koncentrálással tudtam tartani.



márc. 2. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A ritmusérzék ilyen szintű hiánya számomra furcsa. Nem nagyon hiszem, hogy fejleszthető lenne, mert ez leginkább adottság.
márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, nem vagy ezzel egyedül így.


u.i.: Hi-fi rush szerintem csak egy gyengén sikerült játék, nekem is voltak gondjaim vele.

márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem a tavalyi év meglepetés játéka volt. Nagyon élveztem annak ellenére is, hogy csak csapkodtam benne és alig tudtam kombózni.
márc. 2. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A felségemnek is vannak problémái ezzel. Gyerekkorában azt a feladatot kapta erre, hogy lépegessen otthon és minden lépésnél tapsoljon egyet. A szülei már a falat kaparták, mert órákig csinálta. Hiába telt el majd fél évszázad, ez nem sokat javult. Sem táncolni nem tudok vele ritmusra, sem "szerelmeskedni" :D Mivel én 30 évig zenéltem, mindezt magamhoz képest értem. Én pedig megtapasztaltam azt, hogy maga a ritmusérzék néha nem elég. Amikor zenélsz és a ritmus folyamatosan változik (nemcsak 4 negyedben van minden megalkotva), lassulunk vagy gyorsulunk, stb, akkor nagyon kell figyelni, számolni, együtt lenni a töbiekkel. Én azt gondoltam az elején, hogy ezt érezni kell és rendben van, de elég korán rávezettek arra, hogy hasznos, ha ütöm a ritmust a lábammal. Na, abba sokszor beletört a bicskám az elején (10-11 éves koromban), de aztán megszoktam.

Igazából ez is arról szól, hogy valamihez képest a lábaddal ugyanazt a ritmust ütöd, mint a kezeddel egy hangszeren. Egy összhangnak kell lennie a testedben és akkor könnyebben tartod meg. Mindenhol érezned kell. Valami olyasmit kellene próbálgatnod, hogy pl követni egy metronómot és azt kopogtani az asztalon. Nem kell, hogy ez fizikális legyen, biztos van valami alkalmazás, ahol elérhető valami ilyesmi. Gyorsabban, lassabban. Vagy olyan program, ami több triolákat vagy nyújtott ritmusokat, nyolcadokat játszik egy ütemben és azt kopogtatni a géppel. De nem vagyok pedagógus, csak ötletelgetek, hogy anno a hangszeres órákon miket vettünk.

márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 érdekes, mi mindig azt tartjuk hogy ne üsd a ritmust a lábaddal, legalábbis ha van karmester.
márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Normális. Zenésznek valószínűleg sosem lennél jó, de van sok más dolog, amiben jó lehetsz.
márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy sem tervezek zenész lenni, csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire normális az ekkora hiánya.
márc. 3. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy szellemi fogyatékos, és minden más területen helytállsz, akkor normális, te vagy az élő példa.


Az emberek elényésző, de nem nulla százaléka antitálentum egy bizonyos képességhez. Neked a ritmus nem megy.


Én partyzenekarban játszom 3 évtizede.

Néha néha feltűnik egy vendég, aki a 4/4-es számra 11/7-edben táncol. Furcsa, de evidens, hogy semmi ritmusérzéke nincs, emellett normális ember aki jól érzi magát.


Engedd el ezt a dolgot.

márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Lehet csak lecseréli az immunrendszere valami jó zúzós breakbeat darabra a hallottakat :)
márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9# a jelenség leírhatatlan. Látni kell az ilyet, mert amúgy nem hinnéd el.
márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!