Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudhatom, hogy van-e...

Hogyan tudhatom, hogy van-e vagy nincs ritmusérzékem?

Figyelt kérdés

Utánanéztem már, de mindenhol csak ilyen körülbelül megfogalmazásokat találok róla, így elég nehéz eldönteni.

Van valami módszer, ami alapján ezt megtudhatom?



2022. máj. 30. 14:57
 1/5 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Elmégy egy koncertre, leülsz a hangfalhoz közel és ha azt érzed, hogy a dobossal egy ütemre vered a lábad akkor van.
2022. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy vannak emberek, akik erre nem képesek.
2022. máj. 30. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk aki egy Nile koncerten is megcsinálja simán annak valóban van és nem is rossz...
2022. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen okból született a kérdés? Ez lenne a legfontosabb! Ha hangszeren játszanál, akkor csináld, menet közben kiderül, hogy mi a teendő. A "ritmusérzék" fejleszthető, még annak is szüksége van rá, aki valóban kimagaslik az átlagból. Én például rémes táncos, de elég pontos basszusgitáros vagyok. Sok gyakorlás, többnyire csak ez a titok. Persze lesz akinek könnyebben megy, mert olyan tehetséges és lesz, aki több időt, energiát kénytelen ugyanabba a melóba fektetni. A lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz, légy és maradj elhivatott.
2022. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Az ok az, hogy zongorázni szeretnék megtanulni.

Én úgy tudtam, hogy ez nem fejleszthető, de tény, hogy még viszonylag új vagyok a zene világában.

Igazából már egy ideje elektronikusan "zenélek" (inkább zenézek), de felmerült bennem, hogy mi van ha? Hiszen nem tudom, miben más a zenélés akkor, ha van ritmusérzékem, és akkor, ha nincs, mivel csak az egyiket élem meg.

De így utólag belegondolva, valószínűleg feltűnt volna.

2022. máj. 31. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!