Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb gitár 100-115...

Melyik a legjobb gitár 100-115ezer forintért ?

Figyelt kérdés
Én ibanezt neztem de legyszi ti típust is írjatok

márc. 3. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Yamaha Pacifica 112.
márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó a Yamaha Pacifica 112J, főleg akkor, ha még kezdő vagy. Ha viszont már gyakorlottabb vagy, akkor számíthatnak egyéb dolgok is. Például nekem azért nem a Pacifica lett a befutó, mert fix húrlábas gitárt szerettem volna.
márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat ! És ha valami komolyabbat szeretnék? Keményebb rock/metal zenét játszanak rajta
márc. 3. 23:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Én egy ibanez GRG121PAR-KBF elektromos gitárt néztem ki
márc. 3. 23:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Jah meg igen azt elfelejtettem hogy elektromos legyen. Bocsánat !
márc. 3. 23:15
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

#4 Metálhoz teljesen jó az általad kinézett Ibanez, a superstrat formát tulajdonképpen ezért (is) találták ki. Annyit viszont javasolnék, hogy amennyiben teljesen emellett a stílus mellett köteleződsz el, inkább az elektronikára fektess nagy hangsúlyt. Érdemes lehet egy kicsivel olcsóbb gitárt venni és belerakni aktív hangszedőket. A Squiernek, a Cortnak és az Ibaneznek is vannak olcsóbb gitárjai, amik nem fognak szétesni 1 év után, az elektronikát pedig úgyis kicseréled rajtuk.

Nekem példaul van egy gitárom, ami kifejezetten a metálos agymenéseimre lett kitalálva. Egy 95 ezres Squier telecasterbe raktam egy EMG 81-es aktív humbit és szól, mint az atom. Összesen talán 130 ezerbe került és számomra rohadtul megérte.

márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ertem köszönöm
márc. 4. 08:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha majd megveszem érdemes lesz egy hangszereszhez elvinni ? Mer láttam már olyan videókat ahol el volt állva az egész gitár és nem hangolni kellet hanem szed szedtek és úgy csináltak meg.
márc. 4. 08:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Érdemes olyan boltban vásárolni, ahol az árban benne van a gitár teljes beállítása is. Ilyen például a Gitárcentrum. Ráadásul náluk a garancia végéig bármikor kérhetsz ingyenes nyakbeállítást. Szerintem hangszerészhez csak akkor érdemes elvinni, ha valami atom nagy baja van a gitárnak, mert baromi nagy lehúzás tud lenni. Nekem például felajánlottak egy teljes beállítást 30 ezerért, a Gitárcentrumban meg röhögve mondták, hogy ne aggódjak, nincs semmi baja a gitáromnak...

Azok a videók, amiket említettél, rendszerint 50 éve nyirkos szekrényekben rohadó gitárokról készülnek.

márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
márc. 4. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!