Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 350-400 ezer forintért melyik...

350-400 ezer forintért melyik a legjobb cross-trekking kerékpár választás?

Figyelt kérdés

-Fontos a levegős teleszkóp?

-Sokat számít a deore xt felszereltség?


Elsősorban városi, vagy hosszabb utakra lenne használva, ritkán érintenénk erdőket. A Merdia Crossway sorozatot nézegettem, arról mit gondoltok?

Köszönöm szépen.



2023. máj. 13. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az euro árgolyam miatt, ez a belépő kategória, ami ez alatt van, azt én nyigodt szívvel nem is tudom ajánlani senkinek, ebben az ár szegmensben pedig mindig az a legjobb, amelyiket TE a legkényelmesebbnek érzed a boltban, felszereltségben nem lesz hatalmas eltérés.
2023. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerinted mennyire elegendő a 63mm-es rugóút? Eddig egy kezdő MTB-m volt, viszont mindig is tetszettek a nagyobb teleszkópok, akár 100-as is, viszont a komolyabb MTB nem lenne optimális aszfaltra. Ki lehet békülni ezzel a kisebb csillapítással?
2023. máj. 13. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Hervisben ugyanannyi a 29-es MTB és a 28-as trekking. Szerintem akkor már az mtb jobban megéri és olyan külsőt veszel rá amilyet akarsz


[link]


[link]

2023. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez is valszeg megéri ennyiért:


[link]

2023. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ritkán van kihasználva, szerintem nem éri meg jobban az mtb, semmi értelme városi használathoz, én még a trekkinget is túlzásnak tartom, egy jobb citybike szerintem tökéletes lenne erre a használatra.
2023. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrét típust fejből nem tudok ajánlani.

A levegős teleszkóp előnye, hogy könnyű és tág határok között állítható a keménysége. Hátránya, hogy valamivel több karbantartást igényel, tömítéseket, kenőanyagokat cserélni kell benne időnként.

63 mm rugóút bőven elegendő az alkalmi erdőben tekerésre.

A Deore XT nélkül lehet élni. Trekkingre egy Alivio is elég jó már.

Régen volt egy Merida Crosswayem. Nagyon jó bringa volt. Sajnos ma már nem olyan jók ár/érték arányban, mint régen.

2023. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MGéza ***** válasza:

Lehet használt is? Én ennyiért karbon bringát nézegettem, talán idén vagy jövőre veszek is: KTM Chronos, felszereltségtől függően 500-1000 Eur között adják, bár nyilván ennyiért széles választék van.

Kérdésre válaszolva: Lehet Deore nélkül élni. Komolyabb emelkedők, terhelés alatti váltás már sok lehet egy Tourney/Altus váltónak, sík vidéken teljesen felesleges jobb. Aki egyszer hozzászokik a Deore pontosságához, az nehezen mond le róla és az 10 év nyúzás után is pontos marad. Autós hasonlattal élve japánból egy franciába ülni érzés.

Az alap szintű graveleket is számításba vennék, ami bizony, a hiedelmekkel ellentétben túrakerékpár.

2023. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!