Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos és az akusztikus gitár között? És mi a különbség a sima gitár és a basszusgitár között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj most elektro-akusztikus és akusztikus között mi a különbség? Vagy szólógitár és akusztikus között? Sima gitár alatt mit értesz? Basszusról meg azt kell tudni, hogy vastagok a húrjai és ezért mély hangokat ad.
2010. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az elektromos nem?

[link]


És ez az akusztikus:

[link]


Ezek közt mi a különbség?

2010. okt. 25. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

NANANANA!!!!


kezdjük az elejétől...van ugye Klasszikus gitár.Ezen nejlon húrok vannak,a 3 alsót is beleértve,csak ezekre rá van húzva egy fém drót,és nincsen benne a húr hangját felerősítő elektronika,ugyanis a műanyag nem gerjeszt mágneses jelet,amit fel tudna venni a hangszedő


elektro-akusztikus:Ebben mint a neve is jelzi,van elektronika.De ehhez ugye az kell,hogy legyen miből felvenni a jelet.Tehát,a húrok fémből vannak,ez általában bronz.A hangszedő általában piezzo kristályos,alapvetően itt már a gitár nyaka,menzúrája majdnem egyezik egy elektromos gitáréval.Persze akusztikusan is gerjeszthető hang,a nagy dobnak hála.


Aztán az elektromos:két fajtája van,félakusztikus és tömör testű.a félakusztikus ötvözi a tömör test és az akusztikus hangzás előnyeit,hátrányait,durvább zenékhez azért nem ajánlanám...a tömör test.itt az egész megszólaltatás szinte a hangszedő végzi,ez egyí mágnes,körülötte réztekercs.ez veszi fel a húr rezgését.


nagyjából ennyit erről,ha kérdésed van,privátban szívesen válaszolok.


a "sima" gitár basszusgitár dologra pedig.erre mondtam,hogy nanana...a basszgitár nem azért szól mélyebben CSAK,mert vastagabbak a húrok.A menzúrája sokkal hosszabb,asszem 20 centi körül,mint a "sima" gitáré...ezaltal megnő az amplitúdója,kevesebbet rezeg,ugyanazon a hangon. de mondom.

még kérdés,privát.

2010. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Daweee000 ***** válasza:
Apró kiegészítés: Nem minden akusztikus (fémhúros) gitár elektro-akusztikus is egyben, nem a hangszedők miatt kellenek a fém húrok. Bocs, de a válaszodból egy laikusnak ez jön le. A többi része korrekt.
2010. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hu.. Köszi. :)

Akkor amiket mutattam képeket, azokat hogy hívják? :)

2010. okt. 25. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet,bocsánat:D de siettem egy kicsit...amúgy az első kép elektromos,a második klasszikus...megkérdezhetem hány éves vagy?
2010. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. :)
2010. okt. 26. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!