Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hegedűt vásároljak?

Milyen hegedűt vásároljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hegedű szettet szeretnék vásárolni. Eddig zeneiskolában bérelteken játszottam, de jó lenne most már egy saját.

Kb. 120-130 ezret szánnék rá.

Amiket eddig néztem:

Gewa Allegro

Senator Graduate

Pierre Marin Salieri

Pierre Marin Amadeus


Szerintetek melyik lenne a legjobb? Esetleg van ezeknél jobb is ebben az árban? Van tapasztalatotok ezekkel a márkákkal, hogy melyik lenne a legideálisabb? Nekem a legfontosabb, hogy szép hangja legyen.


Előre is köszönöm a válaszokat!



márc. 11. 15:31
 1/3 anonim válasza:
51%
Nekem Stradivari van és ez jó, nagyon szeretem, mondjuk én örököltem. De szerintem ezek jók mind.
márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dr Sauron válasza:

Nem tudom,hogy aktuális-e még a kérdés,de én a következőt javasolnám.

Nézd meg a thomann.de oldalt (magyarra is át lehet állítani) és ott hallgasd meg a hangmintákat és válaszd azt,ami neked tetszik.


130 000 Ft 400-as euró árfolyamon számolva 325 euró.


1.Gewa Allegróhoz nincs hanganyag.(Lehet,hogy más oldalon van,de ha nem találsz semmit,ne kockáztass.)


2.Stentor SR1500 Violin StudentII 4/4 (225 euró) : kezdőnek nem is rossz


3.Stentor SR1400 Violinset 4/4 (165 euró) : ez is jó


4.Stentor SR1550 Conservatoire 4/4 (359 euró)


5.Stentor SR1542 Violin Graduate (288 euró)


6.Roth and Junius Student Violin (228 euró)


De hallgass meg drágább hangszert is,hogy legyen valami összehasonlítási alapod is,pl. Edgar Russ - Sound of Cremona Linea Mauro (8199 euró)


Tőled függ,hogy milyen hangzást kedvelsz.


Az is fontos,hogy hogy néz ki a hangszer,bár a képek csalhatnak.Az ott lévő Hidersine Piacenza nem olyan sötét,mint az enyém.Nekem Hidersine (is) van :


https://www.youtube.com/watch?v=pmPB3MXsiNA


A thomann megbízható,én is több hangszert rendeltem tőlük.Volt,hogy hétfőn rendeltem,szerda reggel meg már hozták is.


Azt azért fontos megjegyezni,hogy nem mindjárt fog úgy szólni a hegedű,ahogy a hanganyagban hallod.

Célszerűen és sokat kell gyakorolni.

ápr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
ápr. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!