Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A kert végében kivágott...

A kert végében kivágott fenyőfából lehet gitárt építeni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de elkezdett érdekelni a dolog. Sajnos ki kell vágni egy már nem élő fenyőfát a kertünk végében és a törzse elég vastag ahhoz, hogy akár 4 darab gitártestet is ki tudnék sajtolni belőle. Plusz elméletben pálcával ellátott nyakat is tudnék készíteni. Csupán azt nem tudom, hogy megéri-e megpróbálni. Szerintetek?

márc. 30. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Csináltál már valaha fából bármit?
márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fenyőből legfeljebb akusztikus gitár rezonáns lapjai készülnek, de az is osztályos fa legjobb részeiből, nem a tipikus mérsékelt övi, relative kis súlyt cipelő törzsek ritkás, hosszrepedésre hajlamos fáiból. Próbálkozhatsz szakszerűen szárítani, de tervezz kevés befektetett munkával, tartsd szem előtt, hogy esélyesen gyújtós lesz a kísérletből, meg persze egy borítékolható tapasztalat. Aztán ha mégsem, akkor izgalmas, alacsony testmerevségű, működő gitármakettet készíthetsz 1:1 méretben úgy, hogy az csak a tied, minden tapasztalat a tied, és nem az osztályos fát pazaroltad az első szárnycsapásaidra, hanem amikor az összes lényeges művelet ujjgyakorlat már, amikor az összes elsőáldozói szívásra megvan a korrekciód, akkor készülhet a tényleges "Model #1", ami így azért valószínűleg sokkal több büszkeséggel ajándékoz meg, és jóval szebb utóélettel öregbíti a jó híredet évek, évtizedek múlva.
márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Időtöltésnek, hobbinak, gyakorlásnak, és kísérletezésnek elmegy.

A végeredmény egy olyan tárgy lesz, aminek a két legfontosabb jellemzője:

1- te csináltad

2- fából van.

Ezen kívül semmi más.

márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is most próbálkozok ilyesmivel de semmiképpen sem akusztikus hangszer lesz elsőre hanem egy elektromos. Három éve vágtam ki egy hatalmas juharfát, abból válogattam egészséges darabokat és fent szárad a padláson. Gitár testnek pedig jó ide is a fenyő mert nekem is van és dió is.
márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy elsőnek megcsinálnám a testet és ha az jól sikerül, akkor vennék hozzá egy Dr. Parts nyakat. Azért így csinálnám, mert egy pálcával ellátott nyak elkészítése (pár videó megtekintése után) sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint gondoltam. Egy tömör, elektromos test annyira nem bonyi, úgyhogy azzal kezdek majd.
márc. 31. 21:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, a nyakát inkább vedd meg mert elsőre nem fog sikerülni pláne ha gyenge a fa anyag. Meg tudnád faragni azt is mert minden kapható hozzá de azt majd csinálsz mert hosszú idő. A test egyszerű és még jobb is a saját alapanyag mint a miholmi távolkeleti valamilyen fa.
ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdekesség kedvéért a haverom apja csinált egy elektromos gitárt magának a hetvenes években, a nyak test mindent ő csinált, kivéve a pickupok és szerelékek. Gyönyörű munka volt. Amikor kézbe vettem esküszöm nem mondtam volna meg azt hogy nem gyári munka. És annyira jól szólt és annyira feszesen minden hogy nem sokra rá elektromos gitározni akartam, lecserélni az akusztikust.
ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Nyilván te is tisztában vagy azzal, hogy szabályt erősítő kivétellel találkoztál, aki valószínűleg nem mesélt végeláthatatlan összecsiszolásokról, nyakgőzölésekről, bundcserékről, oktávállítás közben artikulálatlan ordításokról, meg úgy semmiről, amivel egy tényleges zseni első gitárkészítése történni szokott.
ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen ötletem, de le kellett mondanom róla, mert a mi fenyőfánk sajnos nem a kert végében nőtt, hanem elől, az utcafronton.

Így aztán sosem lett saját készítésű fenyőfából készült gitárom.😁

ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen. Minden bizonnyal nem volt egyszerű feladat neki, nem is az volt az első gitár amit a haver faterja csinált, de kétségtelen érzéke volt hozzá és amint mesélte és olvastam róla (azóta életrajzi könyvet írt róla Horváth Péter) akkoriban ő volt az akire rábíztak ilyesmiket. Jelenleg is alkot az öreg, egy profi gyümölcsfeldolgozó ipari gépet épített a két kezével, és alkalom adtán amikor elmegyek hozzá zenélgetünk is. Egész jó dalai vannak.
ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!