Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A kert végében kivágott...

A kert végében kivágott fenyőfából lehet gitárt építeni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de elkezdett érdekelni a dolog. Sajnos ki kell vágni egy már nem élő fenyőfát a kertünk végében és a törzse elég vastag ahhoz, hogy akár 4 darab gitártestet is ki tudnék sajtolni belőle. Plusz elméletben pálcával ellátott nyakat is tudnék készíteni. Csupán azt nem tudom, hogy megéri-e megpróbálni. Szerintetek?

márc. 30. 14:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Közben adódott még egy lehetőség, ami sokkal kedvezőbbnek tűnik: van egy nagyon régi szekrényünk, aminek felújítás miatt mennie kell. Közel 100 éves, tömör, elpusztíthatatlan faanyag. Sokkal inkább alkalmas lenne ebből testet építeni.:)
ápr. 2. 23:25
 12/12 anonim ***** válasza:

A héten készült el a 12 húros akusztikus gitárom, saját fából.

A fenyő puha fa, abból az akusztikus rezonánsa lehet, nem lehet jól hajlítani, az oldalak nálam dióból vannak. Gyönyörű a hangja.

De kell hozzá nagyon sok türelem és odafigyelés. Majdnem teljesen laikusként láttam hozzá, az asztalosműhely adott volt, de nem vagyok profi, közel sem.

Rengeteg munka a csiszolás, a tűpontos fűrészelés, fúrás, tervezés. A fél ujjam odaveszett egyetlen pillanatnyi figyelmetlenség miatt. Szerencsére szépen gyógyul.


Szóval nem lehetetlen. Az akusztikus sem, de az elektromos tényleg sokkal könnyebb (nem kell fát hajlítani, és egy-két nap alatt elkészül a test). A szekrénylap ehhez jobb lesz, mint a fenyő.

Viszont tapasztalatból mondom, hogy egyáltalán nem nehéz merevítő pálcás nyakat csinálni. Kell hozzá marógép, azzal sima. Persze, ha ez nem áll rendelkezésre, akkor nyilván könnyebb megvenni az előre elkészítettet.

Tölts majd fel róla képet, ha elkészül! Kíváncsi vagyok!

ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!