Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rock zenében miért van...

A rock zenében miért van feszültség?

Figyelt kérdés

A rock zenékben (hard rock,metal) ezekben azt érzem amikor hallgatom hogy valahogy olyan feszültség mintha valami elégedetlenség lenne.

Miért ?

Nem egy megnyugtató zenei stilusnak tűnik....


ápr. 16. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lényege. A dinamizmus, a lendület, az erőteljes, ösztönös érzelmek kiváltása.

Nem megnyugtató zenei stílus, de nem mindenkiből vált ki elégedetlenséget. Sőt, a rajongókat kifejezetten fellelkesíti.

ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel leszükítetted a hard-rock/metálra, tehát a feszültséggel teli zenékre, a válasz triviális. Azért, mert a feszültséggel teli zenék mindegyikében van feszűltség.
ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, amiben nincs. Én sok rock(-szerű???) zenét hallgattam, ami nyugis. Habár annyira zavarosak nekem a zenei műfajok, mindig meglepődöm, hogy "ez rock? azt hittem, country vagy pop" meg "ez metál? azt hittem, rock". A lényeg, hogy sokszor láttam, hogy rock-nak hívnak egy eléggé nyugis zenét.
ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy ezt már korábban is írták előttem, pont ez a lényege a dolognak.


Az olyan dalok, amiket te szerintem "feszültséggel telinek" érzel, épp azon célból készülnek, hogy ezeket a helyzeteket a zene által biztonságosan megéljék, és feloldják.


Próbálok írni egy példát... Ott van például az AWS "Viszlát nyár" című dala. Amikor anno A Dalt megnyerték, rengetegen bántották őket, mert az csak kiabálás, és nem Eurovízióra való, stb. Oké, ízlések és pofonok, de itt nagyon jól kiütközött, hogy egyes embereknek fogalmuk sincs arról, mi ennek a műfajnak a lényege/szépsége.


A Viszlát nyár ugye a halálról, és a veszteségről szól... Ha valaki elveszít egy számára fontos embert, aki tényleg meghatározó alakja volt az életének, akkor nem csak szomorúságot fog érezni. Lesz benne félelem, düh, harag a világra, kétségbeesettség, stb... Egy csomó olyan dolog, ami feszültséget okoz a lelkünkben. És igen, ez pl. tipikusan egy olyan helyzet, amikor semmi mást nem csinálnál, csak ordítanál, mert annyira fáj. Na, a zenével ezt megteheted. Ez a lényeg.

ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Külföldiek általában szeretik azt a dalt, neten olvasom a kommentjeiket.
ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!