Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metál zenére mennyire lenne...

Metál zenére mennyire lenne igény a mai fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Természetes hogy ma a rap a domináns műfaj, de szerintem sokan azért hallgatnak csak rappet, mert sokan csak ezt hallgatták életükben, és az olyan zene mint a rock, vagy a metál teljesen “új” lenne nekik.

Szerintetek ha most alakulna itthon egy metálegyüttes fiatal srácokból, mennyire lenne rá igény? Példának javasolnám az egykori Pokolgép zenekart. Egy-két számot ha meghallgattok tőlük, tudni fogjátok milyen metálstílusra gondolok.

(Fontos hogy nem hörgős metálra gondolok!)



máj. 19. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Pokolgép stílussal idehaza nem mész sokra, inkább Sabaton vagy Amaranthe irányra van jobban igény.

Azaz hívjuk nevén modern metal és modern power metal.

Nem gondolnám, hogy egy NWOBHM ma már sokra vinné, fölig a fiatalok körében.

De már vége annak az időszaknak, amikor a metal csúcson volt, idehaza meg még inkább egy mostohán kezelt műfaj.

máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell figyelembe venni,hogy a metál ellentéte a népszerű (pop) műfajnak. Soha nem lesz népszerűbb a fiatalok körében, mint a pop vagy hiphop.

Felmerül a kérdés, hogy ez baj? Szerintem nem.

máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

"szerintem sokan azért hallgatnak csak rappet, mert sokan csak ezt hallgatták életükben"


Ja, mert még nem létezik internet, hogy rákeressenek a metálra, ha akarnak. Ja várjunk csak!! Hiszen már van! 😂

máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Arra rá kell keresni valaki hatására. tiktok nem fog feldobálni nekik metalt
máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
4es, van Spotify, youtube, nem csak a tiktok létezik. Jó reggelt! 😉
máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma is számtalan metál előadó van, akiknek bőven fiatal(abb) hallgatója. Én is szeretem a metál zenét és eddig akármelyik ilyen banda koncertjén voltam, mindig a fiatalabb korosztály volt többségben, de lehet csak azért láttam így, mert én mindig fiatalabbak vagyok, lévén, hogy én is az vagyok.


Manapság szerintem a pop a legdominánsabb műfaj, nem a rap, bár én utóbbi egyáltalán nem hallgatok. Mondjuk szerintem az egy buta gondolat, hogy valaki azért szeret egy műfajt, mert nem ismer mást. Más emberek egyszerűen más ízléssel bírnak, ami nem is baj. A pop a legkönnyebben befogadható és azonosulható irányzat, míg a rock, pláne a metál valamennyivel árnyaltabb és tudatosan nem szólítja meg a tömeget. Pont ez a kicsit lázadó jellege teszi azzá, ami.


A zenéléssel ettől függetlenül próbálkozzatok meg, de magatok és a művészet szeretete miatt. Mások véleménye és ízlése sokadlagos.

23/N

máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van igény, egy csomó fiatal zenész van a YT-on pl., akik szeretik és játszák is a metált, a klasszikus rockot, akár Progot is, akkor mennyivel több hallgató van? Az, hogy a Rap és a Pop zene hallgatók vannak többségben már más kérdés, de ezzel sincs gond.
máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanúgy vannak fiatal rockerek, mint régen és ugyanúgy csak egy réteg hallgatja a rockot, mint régen. Minden változik, de a lényeg nem. Ez a jó az elmúló években.
máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
"Természetes hogy ma a rap a domináns műfaj" - Ezt pár ember nagyon el akarja hitetni mással és magával is. Amit ma rapnek hívnak, az igazából sokkal közelebb áll a sima popzenéhez, mint a klasszikus hiphophoz. Ez nem rap, hanem autotuneos hangon felvett nyávogás. Majd ha úgy rappelnek, mint a régi nagyok, akkor elfogadom őket rappernek, meg a zenéjüket is rapnek, de ez jelenleg rettentő kevés. A popzene az eltejedt és a domináns műfaj, ezért akarnak bizonyos előadók rap műfaji besorolás alatt popzenét eladni.
máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

1:a Lorna Shore meg a Slaughter to Prevail is teltházas volt, és a nézők átlagéletkora meglepően alacsony volt.

Amúgy egyetértek.

Kérdező: szerinted a Pokolgép megszűnt, vagy mi? nézd meg mekkora igény van rá. 50-es, 60-as korosztály kb.

máj. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!