Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zárodolgozatot írok a rockerek...

Zárodolgozatot írok a rockerekről, ti mit gondoltok az alábbi dolgokról dolgokról?

Figyelt kérdés
Ki az a rocker? Mi különbözteti meg a többi Embertől? Milyen problémák foglalkoztatják, milyenek a baráti kapcsolatai, hogyan kapcsolódik ki, menniyre toleráns, vagy éppen agresszív másokkal szemben, milyen a viszonyuk a társadalommal, elszigeteltebb-e vagy magányosabb-e mint az átlag, vagy épp fordítva, milyen káros szokásai vannak a válaszolónak, része van-e diszkriminációban, ő maga diszkriminál-e másokat? tyű ez elég hosszúra sikeredett... Nahh, kössz fiúk, lányok!
2010. nov. 4. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak saját magamról, mint rockerről tudnákb eszélni.


Ki az a rocker ? Az, akinek midennél jobban kell a fém zene. Nem kell, hogy a tipikus rocker szerelésben legyen, a rockerség belülről fakad. Bár azért sokan szeretjük ezt kifejezni kinézetünkkel, ami nem mindenkinek tetszik. De a rockerek híresek arról, hogy nagy ívben leszarják, hogy mit gondolnak róluk. Ezt az öltözködést, úgymond ésszel kell csinálni, nos ez egy kicsit hülyén hangzik, de így van. Egyértelmű, hogy nyáron nem rohangszunk feketében és bakancsban, télen pedig nem fagyunk emg egyszál bőrkabátban. Vannak ilyenek, akik ettől hú, de trúnak érzik magukat. A rockerek szembe mennek a divattal, nem igazán állnak be a "sorba ". Persze, most sokan gondolhatják, hogy " de mindneki ugyanúgy náz ki, ez a nagy egyéniség ?". Én pedig úgy gondolom, hogy a stílusban is meg lehet találni a stílusodat.

MIvel minden ember más-még a rockerek is :D- ezért nehéz arra válaszolni, hogy milyen problémák foglalkoztatják őket, mindenkinek más. Vannak felszínes kapcsolatok, életre szóló barátságok/szerelmek.

Az, hogy a rocker agresszív ez egy hatalmas sztereotípia. Csak sokan ezt gondolják, a nekik kicsitvadabb kinézet miatt, illetve a sok, bakancsban rohangáló suhanc miatt. Persze, mindenhol vannak hülyék, ez tény. Így vannak olyanok, akik agresszívek, beszólnak másoknak a zenéjéért. De sokan toleránsak vagyunk és megértjük, hogy mindenkinek más az ízlése, vannak, akik mást halgatnak.

Azok a rockerek, akiket én ismerek-köztük én is-, mind otthonülős, kissé könyvmoly, visszahúzódó fajta. Nem erőszakosak, szeretik az embereket, de az emberek nem mindig szeretik őket.

Ami pedig a diszkriminációt illeti: van benne részünk, nem is akármennyi. Pedig én úgy gondolok, hogy ezek a stílus jegyek, semmivel sem különbek, mint mondjuk a köves fülbevaló, bőgatya, leggings, egyebek.

De a legfontosabb: a zene iránt való szeret és tisztelet. Ha ez nincs meg benned, akkor a világ összes bakancsa, bőrszerkói sem segítenek rockernek lenned.


Remélem, hogy segítettem valamennyit.

2010. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*tudnék beszélni

Bocsi :D

2010. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne írd nagybetűvel a főneveket! Csak simán embertől.

A rocker az, aki annyira szereti a rockzenét, hogy a külsejét is aszerint alakítja ki, öltözködéssel, esetleg tetoválásokkal, hajviselettel illetve testékszerekkel is.

Ezzel nem csak tudjatja a környezetével, hogy ő milyen zenét szeret, hanem egyúttal azonnal bele is tartozik egy közegbe, akik, mint minden csoport, először a külseje alapján véleményezik, így könnyebben tud a saját közegében beilleszkedni, tehát kvázi a külseje kialakításával automatikusan haverokat szerez rengeteg idegen körében. Ez persze nem csak a rockerekre igaz, hanem az emokra, a rapperekre, de még az öltönyös yuppie-kra és a kopasz BMW-s és Audis emberekre is.

Tehát második kérdésedre a válasz, leginkább külsejében, illetve értékrendjében különbözik a többi embertől. Ez pedig az én értékrendem: a rockerek, mint minden látható hovatartozású ember, a lázadó típusúak közé tartoznak, épp mint az emo-k vagy a punkok.

Ugyanolyan problémák foglalkoztatják őket, mint a többi embert, vagyis úgy 14 éves korig gyerek-dolgok, 14 és 18 év között a szülőkkel való konfrontálódás és a p*nahajkurászás/f*szvadászat, 18 fölött pedig esetleg a felsőoktatás annak minden előnyével és hátrányával, aztán pedig a megélhetés. Csak úgy, mint bármelyik másik embernek. Kikapcsolódása annyiban különbözik a többiekétől, hogy leginkább csak olyan helyekre jár, ahol rockzene szól, nem nagyon tudom elképzelni egyiküket sem egy Sensation White partyn. Az, hogy mennyire toleránsak, teljesen egyénfüggő, mint az is, hogy kikkel szemben. A rockerek elég tág fogalom, egészen a hosszúhajú náciktól az antifasisztákig terjed, szóval ez nem behatárolható. A társadalommal való viszonyuk, mint minden "lázadó" típusú embernek egy bizonyos mértékű polgárpukkasztás, bár elhaladt fölöttük az idő, a sötét ruhák és a férfiaknál a hosszú haj már egyáltalán nem megbotránkoztató, de azért aki amilyen mértékben társadalomellenes, annál jobban ki akar lógni belőle, annál extrémebb testmódosításokat végez. Elszigeteltnek nem nevezném őket, ők még elég nyitottak, befogadnak bárkit, aki szimpatikus, legyen az szkinhed, zsidó vagy cigány, de általában nem hívják el ezt a három típust egyszerre ugyanabba a buliba :) A rockerekre szerintem körülbelül annyira jellemző a magányosság, mint bármelyik átlagemberre, pl az emo-k sportot űznek abból, hogy magányosnak tűnjenek, míg a rockerek csak élik az életüket, esetleg fiatal korban a szüleiket akarják bosszantani, de úgy kimondottan nem egy magányos fajta, falkában jár, társas lény. Része van diszkriminációban, mint minden embernek, valahol, valahogy, de ezek inkább sztereotípián alapulnak, részegesnek, megbízhatatlannak tartják őket, ezért is van az, hogy ha egy rocker állásinterjúra megy, felvesz egy öltönyt, és frissen mosott, szorosan hátrakötött hajjal jelenik meg. De mint már mondtam, annyira nem megbotránkoztató semmi, mint akár 10 éve, szóval ha ápolt vagy, simán felvesznek 220 nettóért egy irodába akkor is, ha vas lóg ki a pofádból. Ő maga diszkriminál másokat, körülbelül olyan arányban, mint a magyar társadalom. Azt konkrétan nem tudom, hogy vannak-e esküdt ellenségeik, mint pl a punk-skin ellentét, de erre bizonyára más majd választ ad.

2010. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010-11-04 14:07-ezt szebben nem lehetett volna mondani!
2011. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!