Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a ritmusgitár,...

Mi a különbség a ritmusgitár, és a basszusgitár között?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"A ritmusgitár kifejezés, csak a zenében elfoglalt pozícióját jelöli." Szóval a ritmus gitár egy sima gitár. A basszus gitár viszont még egészen máshogyan is néz ki.
2010. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Ritmusgitár gyorskezű f@sz@ csávóknak való,míg a basszus lassúkezű lajhároknak
2010. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a ritmusgitár az nem hangszer. van gitár, (elektromos jelen esetben) és basszusgitár. a "sima" gitárt használhatod akármire (értsd szóló/ritmus bontás, a gitár attól még gitár marad.) a basszusgitár alapvetően a nagybőgő felváltására tervezett elektromos hangszer.

hosszabb nyakkal, vastagabb húrokkal rendelkezik, mélyebbre van hangolva, mint a "sima" gitár, és alapvetően ritmusfunkciókat lát el, bár vannak ahol nem erre használják. ég és föld a kettő. nem lehet azt sem eldönteni, hogy melyiken könnyebb játszani. attól függ mit szeretnél rajta játszani. mindre millió féle technika van.

2010. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17:57

Látszik, hogy te nagy szakértő vagy...

2010. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok, bocsi az előző hozzászólásomat a 17:51-es válaszolónak címeztem, nem a 17:57-esnek, csak elírtam.
2010. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Amugy ja szakértő vagyok.Szal ennyit rólatok.
2010. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ééééértem. És a ritmusgitár mennyire játszik fontos szerepet a pop-rock zenében? Mármint ha alapítunk egy bandát, van egy szóló, basszusgitárosunk, egy dobosunk, énekesünk, szinitisünk, és nincs ritmusgitárosunk az baj? És ritmusgitárt ugyan úgy bemegyek a hangszerboltba h ritmusgitárt akarok és az más mint egy akármilyen gitár???

Tudom, hogy nem fogalmazok túl értelmesen, de azért lehet érteni :D

2010. nov. 19. 22:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek is, én is értek hozzá, és basszusgitárból is vannak olyan virtuózi szintek, amit egyes stílusok megkövetelnek, illetve a ritmusgitárosok is játszhatnak 3-4akkordot egy szám alatt. Ez többnyire stílus, vagy igényesség függő.

Másik kérdésedre válaszolva, nem gáz ha nincs külön ritmus és szólógitáros egy zenekarban. Ha saját számokat írtok, akkor ne 2gitárra írjátok, hanem 1re, és akkor úgy jó, ha pedig feldolgozásokat, akkor figyeljetek arra, hogy mondjuk ne egy Iron Maiden számot játszatok, ahol van szerepe külön a gitároknak, hanem olyat, amit egy gitár is meg tud oldani. Ha bemész hangszerboltba, akkor elektromos gitárt kérj, úgy érteni fogják, az pedig majd rajtad múlik, illetve az együttesen, hogy te ritmusgitáros leszel, vagy szólógitáros:)

2010. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, a ritmusgitár mint mondom, nem hangszerfajta, hanem egy "posztot betöltő hangszer"

szóval egy adott zenekarban, van dobos, billentyűs, énekes, basszusgitáros, és egy ritmusgitáros és egy szólógitáros. a dobos dobon, a billentyűs billentyűn (avagy zongora, hammond, stb) , a basszusos basszgitáron (elmebetegebbek nagybőgőn) játszik a ritmus és szólógitáros ugyanúgy elektromos gitáron játszik, csupán egymás között felosztják azt, hogy ki játssza a szólót, amugy semmi különbség nincs az égvilágon.

2010. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!