Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a klasszikus,...

Mi a különbség a klasszikus, a western és az akusztikus gitár között?

Figyelt kérdés
Rakhatok egy klasszikus gitárra western-húrt?
2010. nov. 25. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A klasszikus meg a western az akusztikusnak két tipusa. A westent acélhúros, a klasszikus meg nylon. Az acélhúr helyett tehetsz müanyagot, de forditva nem, mert el tudja törni a gitár nyakát, mivel sokkal erösebben fesziti.
2010. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :) Megértettem.
2010. nov. 26. 21:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ehhez: Az első három húrja viszont, fém, akkor a többi három miért nem lehet az?
2010. nov. 26. 21:13
 4/5 anonim válasza:
Azok csak kívülről vannak fémmel tekerve, ha megnézed a lazább végét, amit a hangolókulcsra tekersz, láthatod, hogy a magjuk nylon. És csatlakozva az előttem szólóhoz: nagyon rossz ötlet fémhúrt tenni a klasszikusra, elgörbülhet a nyaka, és nagyon magasra kerülnek a húrok, nehéz lesz lefogni és ez végleges, még ha később vissza is cseréled nylon húrra, főleg ha nem túl jó minőségű gitárról van szó (sajnos saját tapasztalat), meg olyat is láttam, hogy felszakadt a húrláb emiatt.
2010. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az,hogy a westerngitaron lehet szolozni vekonyabb de kemenyebb a nyaka es femhurjai vannak !!!
2014. okt. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!