Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Körülbelül mennyi időbe telne...

Körülbelül mennyi időbe telne megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
...olyan szinten hogy saját számokat írhassak, esetleg egy bandában játszhassak, akár élőben is. Pár hete játszom klasszikus gitáron, igaz hogy elég későn kezdtem (17 vagyok), most úgy döntöttem belevágok, és veszek egy elektromost gitárt. Szeretném minden szabadidőm belefektetni, mennyi időbe telne így odáig jutni, hogy felléphetek? Az sem rettent vissza ha 2-3 netán 5 év kell hozzá, tapasztalt ember véleményére vagyok kíváncsi. Köszi.
2010. dec. 8. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor tizenhét éves voltam két hét basszusgitár tulajdonlás után jött egy fellépési lehetőség a suliban, amit persze nem tudtunk kihagyni. Se normális cucc, se megalapozott tudás, úgy-ahogy begyakorolt számok, de nyomtuk és minden egyes pillanatát élveztem.

Félretéve a nosztalgiát, amikor váltottam gitárra kb. egy év után már bizonyos darabkákkal biztos voltam a "világot jelentő deszkákon". Az első komolyabb fellépés együttessel kb. két éves gitár tanulás után történt. Nem kell nagy dologra gondolni, énekeklő karácsonyi műsor volt. Gitározni harminc évesen kezdtem, tehát biztos, hogy te sokkal gyorsabban fogsz haladni, ha tényleg gyakorlásra tudod fordítani az idődet. Persze minden annak függvénye, hogy milyen stílusú zenét szeretnél játszani, illetve milyen közösségben vagy.

2010. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2010. dec. 9. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!