Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni zongorázni és kottát olvasni? Mennyibe kerül egy zongora tanár és a zongora tanár is megtanít kottát olvasni ha nem tudok? Körülbelül mennyibe kerül egy zongoratanár?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és nagyon nagyon szeretnék zongorázni de eddig nem játszottam semmilyen hangszeren.
2011. febr. 20. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kottát olvasni valamennyire(pláne ilyen korban) már éneken tanulhattál, de viszont a zongora mellé általában szokott társulni a szolfézs is(a főtárgy mellett kötelező)ha zeneiskolában akarsz tanulni, nem magántanárnál. Persze nehezebb lesz neked, aki most kezdi, mint annak aki ilyen korban már végzett a hat évvel, de szolfézson megtanítanak kottát olvasni is, de egy jó zongoratanár azért kisegít. Zeneiskolában félévre olyan 7000 forint-(zongora+szolfézs, heti 2-2-szer) de persze helyenként különböző lehet, de 10.000 fölé nem nagyon szokott menni.
2011. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már a kotta olvasás nagyjából megy,egy ismerősöm az elmúlt 3 napban megtanította most már gyakorlom. Mindenképpen magántanárnál szeretnék zongorázni tanulni. De szolfézsra már a korom miatt már nem mehetek. A zongora tanár viszont nagyon drága. Elég lenne ha 2 hetente járnék?
2011. febr. 21. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem járhatsz szolfézsra :O Sőt, kell is.

És 2 hetente nem elég, ha most kezdesz. Én is egy héten kétszer háromnegyed órára jártam. Most meg egyszer egy órára, mert továbbképzős vagyok. És ha még nem tudsz kottát olvasni, akkor mindenképpen el kell menned szolfézsra, hiszen anélkül nem megy a zongorázás. :P Sok szerencsét!!

2011. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogynem megy szolfézs nélkül a zongorázás! Én nem jártam, nem volt kötelező. Persze az biztos, hogy sokat tud segíteni.
2020. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!