Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gyors lehet a fejlődés?...

Milyen gyors lehet a fejlődés? Gitárosok milyen intenzíven fejlődtetek, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Januárban lesz 1 éve hogy gitározom, tanárhoz járok heti 1x néha 1-1 hét kimaradással, Szeptember végéig akusztikus gitáron játszottam de váltottam elektromosra, és végülis nem tartom már magam kezdőnek, olyan kezdő haladónak érzem magam, de még ez édes kevés xD. Nem is vittem tulzásba a gyakorlást volt hogy heti max másfél órát gyakoroltam csak Néha előfordult hogy nem is vettem elő egy hétig.

Most 2011-től ráakarok kapcsolni nagyon, bandába szeretnék játszani minél előbb mint szóló gitáros. Persze még legalább fél évig semmit nem akarok, egyáltalán nemérzem magam még bandabiztosnak. : D

Kérdésem az lenne, hogy kb mennyi gyakorlás az amivel szép tempóban haladhatnék, tudom ez egyén, kedv meg sokminden függő de pl ha napi 1-másfél órát gyakorlok akkor milyen gyors lehet a haladás? És miket gyakoroljak inkább, ötletek nálam jobbaktól? :D Vagy sztorik hogy ki mennyi idő alatt ért el bizonyos szintet , mennyi gyakorlással?


2010. dec. 26. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi tanácsot adhatok, hogy azokat a számokat gyakorold, amik nem mennek, és egyre többet nyomtass ki vagy írd le, és találomra tűzz ki egy dalt a falra, hogy 1 heted van rá. Ha lehet vegyél egy gitárállványt, így többször előveszed majd, és TV zés közben mehetnek a megtanult számok, hogy ne felejtsd el őket. Kb. ennyi a gitártanárodtól pedig várd el, hogy zeneelmélettel is foglalkozzatok. Napi másfél órában elég gyorsan fogsz majd fejlődni nyugi.
2010. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gitárállványt pont most kaptam karácsonyra és azóta tényleg többször előveszem xDD
2010. dec. 26. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Hello, én 2 hónappal előtted kezdtem el tanulni és június óta elektromos gitáron játszok. Mostmár olyan szinten vagyok, hogy valószinüleg fel is vesznek egyik ismerősöm bandájába, persze csak ritmusgitárosnak. Pedig nem gyakoroltam többet napi 15 percnél hétközben, de az agyam és a kezem könnyen rááll a gitározásra. Szerintem azt gyakorold, hogy cerkaszinten tudj állva gitározni és játsz együtt a gitártanárral, hogy szokd azt is, hogy nem vagy egyedül.
2010. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!