Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sose késő megtanulni gitározni?

Sose késő megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés

22/lány vagyok,Sziasztok!

Nagyon hiányzik az életemből egy hangszer,én a gitár mellett döntöttem (klasszikus).

Az Elo = európai levelező oktatás oldalán láttam egy 1 éves gitártanfolyamot,érdemes nekiállnom?

Milyen gitárt vegyek és hol? Bár láttam kezdő gitárt T*scoban is :P


A klasszikus gitáron is lehet,majd játszani pl: a mai pop slágereket?


Tudom! Először elmélet,majd gyakorlatban a komolyzene,keményebb rock meg ilyenek lesznek.


Van különbség a klasszikus és az akusztikus gitár között?

Hangolni milyen időközönként vagy hogyan kell?



Köszönöm a válaszokat


2010. dec. 27. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 17F vagyok 10 éve gitározom kezdetben acousztikus majd egy fender electroacousztikus gitáron. Elég jól megy de tapasztalatom szerint az ember akkor halad a legjobban ha önmaga képezi magát. Én pl. kezdetben online gitár tutorialokat néztem. Onnan sajátítottam el a kezdő majd bonyolultabb akkordokat. Pesze tanár szükséges mivel ha profi szinten akarod űzni nem elég az egyszerü akkordokat ismerni hanem oda már kemény szolfés kell. Hogy milyen gitárt vegyél az attol függ hogy milyen típusu zenében szeretnél elindulni jártas lenni. Én a fémhúrost ajánlom. Márkába pedig te magad döntesz.Hangolásra vannak olcsó készülékek és ezenfelül ugye az elmaradhatattlan trükk a házi vonalas telefon sípolása mindig az egyvonalas A. De ehhez kell egy kis abszolúthallás. Sok sikert a tanuláshoz
2010. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van különbség a klasszikus és az akusztikus gitár között?


-van, és azt ajánlom, hogy akusztikusat vegyél.

A klasszikusnak vastagabb a nyaka. hallgasd meg a metallica-nothing else matters c. számát. az introt jáztszodhatják aval(tehát ahol nem pengeted a húrokat lentről fel, hanem csak mondjuk az egyes húr, aztán az ötös stbstb.)

-Az akusztikus gitár nyaka jóval vékonyabb, ezzel akordokat le tudsz fogni könnyen(mivel nem vastag a nyaka)

Hangolni akkor kell, amikor úgyérzed, hogy farcs a hangzás, erről majd a tanárod mindent elmond.


Háát, hogy popot játszanál-e vele.. Kétlem, mivel a mai popban szntetizátor meg tuc-tuc van. sok gitár nincs..persze, hogyha olyan számrol van szó, amit végiglehet játszani gitárral megtalálod a teszemfel "guns n roses-patience GUITAR TAB" címen.



az elején nehéz lesz. fog fájni az ujjad (nem vészes). hogyha hosszú körmeid vannak (és jobbkezes vagy) meg kell válnod a bal kezeden levő hosszú körmeidtől.



hogy milyen gitárt vegyél?



ahogy az elöttem levő is leírta mindenképpen fémhúrosat. Nekem is Fenderem van. Előnyösebb profibb gitárral kezdeni, mert ha az első benyomásod rosz, akkor a többinek neki sem akarsz majd fogni. A nagyonnagyonnagyon drága girtár a Gibson: [link]


ez világmárka és az álmom:D


Továbbá a Fender: [link]


(nekem is ilyenem van) szintén profi márka.


továbbá az Ibanez: [link]


(ilyenem is van)


továbbá az epiphone: [link]



ezek közűl érdemes választani.



sok sikert és kitartást!

2010. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sosem késő:D Azt döntsd el,hogy mennyire komolyan akarod;)
2010. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Vannak még ezenkívül remek segédeszközök pl.: Gitár Pro program illetve ahonnan le tudsz tölteni bele tabokat akkordokat az a 911 tabs oldal. Sok sikert
2010. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod 3 év mulva ilyet fogsz tudni: (Személyes tapasztalat)

http://www.youtube.com/watch?v=XQEIfmkqMjs

Persze ez sok lemondással jár,viszont ha csak ilyen ratyi 6 akkordos cuccokat tanulsz elég hozzá fél év.

Sztem ha jó a felfogásod és az angol tudásod tanulj Jutyubról ajánlom a Metal Guitar/Rock House Method Videókat (PL:

http://www.youtube.com/watch?v=gu1MecSxhCI

http://www.youtube.com/watch?v=XbNtIxB_xLM&feature=related

)

Látásból több mindent lehet megtanulni mintha oda lenne fosva 1 papírra h most mitcsinálj.

2010. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és ha jó embertől akarsz elkezdeni tanulni:

http://www.youtube.com/watch?v=uC-WLdCqXpU

2010. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Muszáj tanárt fogadnom? Nem elég a tanfolyam és a cd-s oktatás vajon?

Amúgy ez csak saját szórakozásomra menne meg a családéra,barátokéra.

2010. dec. 30. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak arra kell akkor felesleges bajlodni vele.Vegyél 1 tök sz*r szettet azt csá.
2010. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!