Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitárban hogyan kell cseréln...

Bumbi02 kérdése:

A gitárban hogyan kell cserélni a hangszedőket?

Figyelt kérdés
Ha van egy gitárom, és ki akarom cserélni a hangszedőit, akkor azt házilag lehet-e (biztos lehet, csak hogyan?:) ) csinálni, és melyek azok a hangszedők amik jók? nemtudom hogy aktív hangszedő mehet-e olyan gitárba amiben alapból passziv a hangszedő. tipusba EMG és DiMarzioba gondolkodok , humbucker. A válaszokat előre is köszi!
2011. jan. 1. 18:10
 1/7 Daweee000 ***** válasza:
nem nagy dolog, ha fogtál már a kezedbe csavarhúzót és forrasztópákát. Nem tudom milyen formájú gitárod van, de keress rá google-ben egy hangszedő cserélő vagy szétszedő tutorialra, esetleg kapcsolási rajzra (igaz az tökmindegy, oda forrasztod az újat ahonnan a régit szedted le) aztán hajrá.
2011. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pofon egyszerű.. nekem egy humbis tele kópim van amit seymour duncan passzív hangszedőkkel tuningoltam.. kb csak szétszedtem és adta magát, nehéz elrontani :D
2011. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez bezony nem úgy van, ahogy mondta a felettem szóló. Mindegyik pickupnak más a bekötése, függ attól is, hogy felezhető-e, ha igen, akkor akarsz-e bele push/pull potit stb.

Simán mehet bele aktív, csak akkor mind a kettő régi humbuckert ki kell cserélni, mert nem igazán jó megoldás keverni az aktív/passzív pickupokat egy gitárban. DiMarzio inkább passzív pickupokat gyárt (nyilván van neki is aktív), az EMG meg inkább aktívat (81,85 és felezhető társai). De nem vagyok meggyőződve, hogy aktívra kell cserélni, persze ehhez kellene tudni, hogy pontosan mire is kell :)


Kicserélni meg persze, hogy tudod otthon. Kicsavarozod a pickupot meg a potik hátlapját, kiforrasztod a régi szettet, az újat meg be (kapcsolási rajz általában van az újonnan vett pickupokhoz, az más kérdés, hogy néha eltart egy ideig értelmezni :)).

2011. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "más bekötést" nyilván arra értem, hogy mindegyik márkánál más színkódot használnak, ami megbonyolítja a dolgokat, vagy megfűszerezi, kinek hogy tetszik :)
2011. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
metálos hangzásra kéne.. amugy egy Epiphone Les Paul '56 Gold Topról beszélünk, alapjáraton két P-90es pick up van benne. valakinek valami tapasztalat, vagy ajánlat hogy metálos hangzáshoz melyik pickup set-et érdemes megvenni? amik 25-30ér vannak azok már megbízhatóak?
2011. jan. 1. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:

A P-90-esnek a foglalata más méretű. Hangszerészt kérdezz, vagy elképzelhető, hogy van soapbar méretű humbi. Újonnan a pickupok elég drágák, szettben olyan 50-60e, használtan olyan 30-35e körül (szokásos Dimarzio, EMG, Seymour. A különlegesebb márkák drágábbak lehetnek).


Vagy van egy Jeti nevű magyar fickó, aki vállal pickup preparálást. Lehet a P-90-ed is át tudja alakítani valami mötálosra :)

2011. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor a P-90es helyére kicsit nehezebb beszerelni humbuckert? ilyen hangszerészek, akik foglalkoznak ilyen "átépitéssel" mennyiért vállalnak egy ilyet?:)
2011. jan. 2. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!