Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az abszolút hallás tanulható?

Az abszolút hallás tanulható?

Figyelt kérdés
Találtam egy ilyen oldalt: [link] Itt azt írják tanulható, és elég hitelesnek tűnik az egész. Tényleg fejleszthető?
2011. jan. 8. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem. Csak a relatív fejleszthető.


Szintén zenész

2011. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanulható. De, ahogy észrevettem zeneiskolában tanároknál, és egy ismerősömön keresztül zenekarban játszó zenészeknél, huzamos idő után annyira megszokhatod, mi hogy van, hogy majdnem annak tűnik.

Például tanárom zongorát meg csellót tanított, és kb. 40 év állandó zenélés után szinte azonnal tudta, mi micsoda.

2011. jan. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tanulható, ez egy rendellenesség. Apukám gitártanár, és ő is felismeri az akkordokat, a húrokat, meg persze tudja a hangok neveit.
2011. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az akkordokat bárki meg tudja tanulni, összhangzattanon tanítják. Meghallani/felismerni is, de csak úgy, hogy tudod, milyen hangnemben vagy, és akkor felismered, milyen akkor. Az abszolút hallás más.
2011. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
tanulható, fejleszthető, a szolfézs tanárom magának fejlesztette ki. volt egy nagyon jó relatív hallása, és úgy ahogy itt vannak ezek a kérdések, úgy ő is próbálkozott magának, és egy idő után meglett neki
2011. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulható.

Régebben nem volt abszolút hallásom, de most már felismerem a hangokat és a kért hangot reprodukálni is tudom, legalább is részben, énekhang tartományomban azonnal, a többin egy kicsit gondolkoznom kell.

2015. márc. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!