Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok és egyéb zenekedvelő...

Gitárosok és egyéb zenekedvelők! Mi a véleményetek a lenti gitárokról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a Cort TS 200 gitárról? És az olcsóbb Ibanez modellekről (pl.: RG modell)? Szeretnék majd elektromos gitárt venni és megakadt a szemem azon a bizonyos Cort-on és az olcsóbb Ibanez-eken. Mi a véleményetek róluk?
2011. jan. 12. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem az LTD-ket (ha erről az árkategóriáról beszélünk). Aszerint válassz, hogy milyen hangzású zenét akarsz játszani.
2011. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Daweee000 ***** válasza:
Az olcsóbb Ibanezeket annyira nem dícsérik, ellenben a Cortokkal. Mondjuk ha Les Pault akarsz, akkor inkább Vintage V100. Persze először el kéne dönteni hogy alapból metálgitárt vagy klasszikus rock-gitárt szeretnél.
2011. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gitároktatóm szerint meglehet oldani hogy mindkét hangzást elérjük bizonyos gitárokkal, az lenne a legjobb
2011. jan. 13. 17:26
 4/5 Daweee000 ***** válasza:

Jó, egy multival lehet modellezni sok mindent, de akkor sem lesz pont olyan, már a feeling miatt sem, de a stílus az megint más dolog. Nekem Les Paulom van, nagy, nehéz, felsőbb régiókban nem a legkényelmesebb, viszont gyönyörű, gyönyörűen szól, és stílusban ő áll hozzám a legközelebb.

Vehettem volna PRS copy cortot, abban több lehetőség van, vékonyabb, kényelmesebb nyak, felezhető pickupok, egyéb nyalánkságok, viszont mikor kézbe vettem, nem ájultam el a hangjától, nem éreztem azt a birtoklási vágyat amit ellenben az LP-nél igen, nem érdekeltek a kisebb kényelmetlenségek, a hangjától pedig a mai napig besz@rok :D

Szóval ezt kell eldöntened, érezned, hogy mit akarsz, hogy mi illik hozzád leginkább, viszont ebben az árkategóriában mindenképp fix húrlábast vegyél, normális tremoló csak a többszörös árú gitárokba kerül, az olcsókkal csak a szopás van: hangolódik, nem áll vissza, stb.

2011. jan. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az lesz a legjobb ha bemegyek a boltba és meghallgatom őket :D
2011. jan. 14. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!