Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan értelmeznétek a Szabó...

Hogyan értelmeznétek a Szabó Balázs Band- Zaj szövegét? Van mondanivalója?

Figyelt kérdés
"Ringass mezítlen talpamon, takarj be takarj be ..." "Világtalan zaj, zajtalan világ..."
2011. jan. 13. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ringass mezítlen talpamon,

Takarj be, takarj be, még ráncokkal teli föld,

Egyszeri csendért,

Lélek vagyok, élni szeretnék!


Csak vélemény:

Lehet hogy ebben a mai felgyorsult, vad világban, a természetet kéri "ráncokkal teli föld" hogy "takarja be" és " ringassa el" hiszen egy lélek élni szeretne és ahhozz nyugalomra, legalább "egyszeri csendre" van szüksége.

"Ringass mezítlen talpamon" a mezítlen talppal még közelebb hozza magához a környezetet, és kifejezi annak szeretetét.


"Világtalan zaj, zajtalan világ..." , "zajtalan igény, igénytelen zaj..."

Ezek szójátékok mint Pl: a Quymbi-Magamat adom c. számában:

"Felkavarom felkavarodom

Megálmodom belelátom

Megkövetem megkövetelem

Megszelídítem megbánom

Meggyújtom eloltom meggyújtom eloltom

Megoltalmazom elragadom

Elragadtatom magam magam adom

Megadom megadom neki megadom magam"


Ez csak az én véleményem, lehet hogy Szabó Balázs valami teljesen másra gonolt. De szerintem mindeni értelmezheti a saját felfogása szerint.

2011. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*mindenki
2011. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

A Zaj című dal egy nagyon érdekes játék a szavakkal.

Véleményem szerint amit ki szeretne fejezni az az élet és halál közötti átmenet "humoros" felfogásban.

Vágyunk a csendre és a nyugalomra, de ha megvan, kell a zaj, ami életben tart.

Az örökös körforgás kifejezése, és a nézőpontok felcserélése "Étel a testben, test az ételben egy romlandó húsban, legyek kelnek ki élve" amelyek azt mutatják, hogy minden halál és elmúlás, valami új kezdete és éltetője.


Amúgy mikor először halottam ezt a zenét csak röhögtem rajta, hogy manapság milyen hülyeségekkel rukkolnak elő, a hírnévre vágyó zenekarok (negatív reklám is reklám-felfogásban) Miután többször meghallgattam és már részben megtanultam a szövegét, esett le, hogy nem egy értelmetlen blabla... És ha a szöveget figyelmen kívül hagyjuk, egyet kell értenünk abban, hogy tökéletesen felépített zenei gyöngyszem!

2011. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Világtalan zaj, zajtalan világ..." , "zajtalan igény, igénytelen zaj..."


Ez arról szól, hogy az zenei életben milyen színvonalú celebek vannak jelen... pl: sp, rami stb. Jól gondolom?

2011. jan. 19. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
nem
2011. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazán bővebben is nyilatkozhatnál mint egy 'nem'
2011. febr. 27. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

azért mondom azt hogy nem, mert már korábban leírták mit jelenthet. szerinted beleférne ebbe a dalba a fikázás?

művészekről beszélünk, nem divatról. hogy is mondjam, hogy átmenjen... talán nem egy fajsúly.. vagy valami ilyesmi :) nem vagyok a szavak embere és nem akartam lekezelő lenni.

2011. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 1lélek válasza:
51%

Sziasztok! Én csak annyit fűznék hozzá a "Zaj"-hoz, hogy az egyik sora bele van vésve (karcolva, varrva -ahogy tetszik) a bőrömbe...és egy Életre szól.

A lelkem sírt, amikor meghallottam ezt a dalt.

Kell ennél több magyarázat? Nekem az Életemet jelenti, amit mondd...

2012. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyik sora, ha megkérdezhetem?
2012. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!