Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan csinálnak géphangú zenét?

Hogyan csinálnak géphangú zenét?

Figyelt kérdés
A youtube-on találtam egy zenét, amiben van olyan rész, amit szerintem semmilyen hangszer nem tud kiadni. Hangszerkesztővel kiszedtem egy rövid darabot, megsokszoroztam, lejátszáskor az oszcilloszkóp megmutatta a jelalakot. Majdnem pontos négyszögjel volt. Csak egy kis felharmohikusok voltak a tetején. A spektrumanalízis is kimutatta. Szerintem nincs olyan hangszer ami négyszögjelet ad ki. Zene esetén hogy tesznek be ilyen alakú jelet? Valami program? Jelgenerátor?
2011. jan. 26. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Program sztem. De egy szintetizátorban tuti találsz "Square Lead" néven négyszögjelet :D
2011. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:'D


Amire az első válaszoló gondol (tehát amiben "square lead" preset van"), az feltehetően nem szintetizátor, hanem kísérőautómatikás billentyűzet. Ami hangmintákat tárol, nem hoz létre ténylegesen hangot. Nem szintetizál, ha úgy tetszik.


A rendes szitnetizátoron teljesen alap hullámformákból (szinusz, négyszög, fűrészfog, háromszög, zaj) programozol hangot. Igen, programozol. Tehát teljesen mindegy, hogy egy "rendes" fém/műanyag szintetizátorrol van szó, vagy szoftveres szitnetizátorrol, ugyanúgy kell előűllítani a hangot. Csak a felület más.


Na mindegy, a lényeg tényleg annyi, hogy a legalapabb oszcillátoros szintetizátor (amit kábé bárki összerakhat otthon minimális hantechnikai és elektronikai tudással) is képes szimpla négyszöghullám létrehozására.


Kis érdekesség: szubtraktív szintetizátorok esetében négyszög, szinusz és zaj hullámformák kombinálásával tudsz például fúvós hangszereket lemásolni. De szinte majdnem biztos vagyok benne, hogy a torzított gitár hangjában is vannak négyszögek.

2011. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Valami program? Jelgenerátor?"


Ezek miatt ajánlom egyébként olvasgatásra ezt:

[link]

2011. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gephangu zenet... Nem tudom szintetizatorrol hallotal-e mar. De ugy. Ugy csinalnak.
2011. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19:23


Már kifejtettem. :P

2011. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thurston ***** válasza:
Ezért óriási hülyeség szerintem az a kifejezés, hogy elektronikus zene. Csomó rockszámban használnak szintetizátort, meg torzított gitárt, mégsem nevezik elektronikus zenének. Persze ha valami IDM, breakcore, vagy acid zenéről van szó, akkor rögtön jön mindenki, hogy fújnemisigazihangszerek. Közben meg ugyanúgy szintetizátor. Baormság, komolyan.
2011. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:25

Hol? Nem vagom.

2011. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 29. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!