Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azzal kapcsolatban szeretnék...

SpiritualFreeride kérdése:

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy hogyan megoldható az, hogy egy tremolós gitárt gyakorlatilag fix húrlábas gitárként használjak, azaz technikailag ez hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy B.C. Rich Floyd Rose tremolós gitárt egy ismerőstől, de viszonylag amatőr tanulóként nincs szükségem a tremolókarra (és ez jelenleg nincs is gitáron), illetve eléggé meg is nehezíti a használatot, ugyanis a gitár behangolása, illetve áthangolása nagyon nehézkes. Jelenleg három rugó erősíti hátulról a húrlábat, ezt mégsem érzem elegendőnek. Lány létemre sajnos nem vagyok egy nagy technikai zseni, így bármilyen magyarázatot szívesen veszek a témában.
2011. jan. 27. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem megoldható. De ha nem akarsz nagyon sokat játszadozni a hangolással, akkor nem lehet probléma, hiszen általában a floydos gitárokon van satu, ami remekül tartja a hangolást. A három rugónak pedig elégnek kell lennie, ha csak nem akarsz valami nagyon radikális hangolásban játszani, mint mondjuk a Meshuggah, vagy a Sonic Youth olykor. Csak ugye meg kell húzni/lazítani őket attól függően, hogy merre felé ferdül a híd. De ha nem akarsz ezzel szöszmögni, vidd be bármelyik hangszerboltba, meg fogják mutatni neked a hogyanját.
2011. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem megnézem a hangszerboltot is. :)
2011. jan. 28. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!