Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 16 évesen ugye nem késő...

16 évesen ugye nem késő elkezdeni gitározni?

Figyelt kérdés
Nyáron veszünk majd gitárt (akusztikusat), és internet, oktató CD, és könyv segítségével szeretnék megtanulni gitározni. Persze, ha elakadok,lesz kit megkérni hogy segítsen. És nylon húrosat vagy fémhúrosat vegyek? Azt hallottam hogy nylon húrossal könnyebb játszani, kezdőknek az a jobb, nem teszi annyira "tönkre" a kezet. De a fém húros szebben szól, és a nylon húros a könnyű zenékhez való(a könnyű zene mit is takar pontosan?). Segítsen valaki legyen szíves!
2011. febr. 7. 20:01
 1/7 milu9 válasza:
Hello! Őszintén én nem tudok gitározni...De annyi fogalmam van h a fémhúrossal jobban kitudod emelni az adott zenét amit játszani szeretnél majd a jövőben,de a nylon húros kezdésképp sztem tökéletes azt majd lelehet majd cserélni!:)16 évesen sose késő elkezdeni,ha tehetséges vagy akkor akár 30 éves korodban is felfedezhetnek,mindenek előtt sok sikert kívánok hozzá!
2011. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Daweee000 ***** válasza:
100%
Én 17 évesen kezdtem, sosem késő, ha van kellő elhivatottságod és szabadidőd akár 50 évesen is belevághatsz. pont hogy a fémhúros való a könnyűzenéhez, a nylon pedig klasszikus darabokhoz, de persze ez sincs kőbe vésve. Az pedig ne érdekeljen hogy melyiken könnyebb, csak az hogy melyik hangja tetszik jobban, illetve melyik illik jobban a stílusodhoz. Menj el hangszerboltba, hallgasd meg mindkettőt (kérd meg az eladót hogy játsszon neked rajtuk) és azt vedd, amelyik szimpatikusabb.
2011. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én is 16 évesen kezdtem el gitározni, hobbiból, magamtól. És egy szintig még szépen el is jutottam. (sajnos a szenvedélyem a gitár iránt kb. két évre rá elmúlt)

Szerintem először nylon húrossal érdemes kezdeni, mert ha azonnal fémhúrossal vágsz neki, az szépen be tudja vágni az ujjaidon a húst, ami az elején nem túl kellemes érzés, de hozzá keményül az ujjad egy idő után. Bár kétségkívül nagy élmény fémhúroson játszani:)

Mint ahogyan az előttem szólók is írták, soha nem késő elkezdeni. Én pl. 19 évesen kezdtem el hegedülni:D (sőt van egy ismerősöm, aki meg nyugdíjas korában:)

A gitár nagyon jó hangszer, és nem is nehéz megtanulni rajta játszani, úgyhogy hajrá!:)

2011. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem késő. Én 24 éves korom körül kezdtem, azelőtt csak zongoráztam. Most 27 vagyok, és bármilyen hangnemben bármilyen akkordmenetre "rá tudok állni". Gyakorlás kérdése az egész.
2011. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, most megnyugodtam :D

majd még eldöntöm hogy nylon vagy fém húros legyen-e, köszönöm a tanácsokat :)

2011. febr. 8. 16:12
 6/7 anonim válasza:
100%
Siman vagjal bele, de minden nap a kezdbe legyen maskepp nincs tul sok ertelme.netten nagyon jo anyagokat lehet kapni en onnan tanultam meg. Sajat tapasztalatbol mondom, hogy kezdjed nylon(klasszikus) gitarral tanulj meg jo kozepes szintig rajta es pattanj at elektromosra. Akkor fogod igazan a kezedben erezni az erot! Pacsi!
2011. febr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fu köszönöm szépen hogy elmagyaráztad! :D Igen, úgy gondoltam hogy minden nap a kezembe lesz a gitár, ezért vesszük nyáron mert akkor mindig lesz rá biztosan időm. És valahogy úgy terveztem, hogy átváltok majd elektromosra. :D Az jobban is tetszik, de először akusztikuson szeretnék tanulni. Köszönöm a választ! :)
2011. febr. 11. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!