Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek zongora tanár?

Hogyan lehetek zongora tanár?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és ugyan csak 5 éve zongorázom, nagyon szeretem! Milyen követelmények lehetnek, milyen iskola van?? Köszi a válaszokat előre is!! :)
2011. szept. 3. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

zeneművészeti egyetem/főiskola/akadémia

azon belül nem tudom

2011. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan nem vagyok zenész, de sok ismerősöm van, aki a zeneművészeti egyetemen tanul. Na először is tudnod kell, hogy oda nagyon nehéz bekerülni. Gondolom, most sima zeneiskolában tanulod. Ha tényleg ezt szeretnéd, akkor szerintem felvételizz először egy művészeti középiskolába, ott a zenei tárgyakat elvégezheted az érettségi után is. Ez így sokáig tart, de legalább kiderül, hogy menne-e ez neked egyáltalán. A zongoratudás mellé egy rakat másik dolog is kell (pl. szolfézs, összhangzattan, stb.), szóval nem egyszerű. Ha jól tudom, a zeneművészetin a 3 éves BA-t kell elvégezned ahhoz, hogy tanári diplomát szerezz, de ebben nem vagyok teljesen biztos.
2011. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!