Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt zenész? Vagy aki ért...

Van itt zenész? Vagy aki ért a lemezeladáshoz?

Figyelt kérdés
El tudná magyarázni hogy is működik ez az egész a legelejétől? Onnantól h van egy hangzó anyag és eladásra szánják. Keresnek egy kiadót gondolom, de azt is mi alapján? Vagy nem is ez az első? Szóval mindent.
2011. febr. 22. 07:22
 1/4 Thurston ***** válasza:

Mivel virágzik az online zenepiac, akármilyen kiadó nélkül képes vagy eladni a zenédet. Persze a kiadó promótál is, de ahhoz, hogy kiadót szerezz, alapból promótálnod kell magadat, nem is akárhogy. (A kiadó meg majd megkeres.)


Nem mondom, hogy ez csak így mehet, de személyes tapasztalataim ezt mutatják.

2011. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát: elég felpakolni egy-két számot és várni? Az előadó saját maga népszerűsítésén múlik h eladja e a lemezét?
2011. febr. 22. 14:21
 3/4 Thurston ***** válasza:

Igen. De igazából elég bonyolult dolog ez. Ha csak felrakod itunes-ra, vagy valami hasonló oldalra, akkor feltehetően kutya sem fogja megvenni. Én például mindig azt csinálom, hogy fizetős és ingyenes letöltési lehetőséget is kínálok. Így aki akarja nyugodtan hallgathatja ingyen (szerintem mindenkinek van joga a zenéhez ingyen is), de ha valakinek annyira tetszik, hogy úgy érzi megér neki némi ellenszolgáltaást, arra is van opció. Ez nekem elég jól beválik, viszont eléggé biztos vagyok benne, hogy az adott zenei szubkultúrától is függ, hogy mennyire hajlamos fizetni azért, amihez ingyen is hozzájuthat...


Talán lesz valaki, aki tud átfogóbb képet adni.

2011. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem full mainstream popzenei irányban mozog valaki, akkor telejsen jó, amit Thurston írt.

Pont nemrégiben készült egy norvég(?) tanulmány, ami azt taglalta, hogy a zeneletöltések megnövekedése miatt mennyivel megnövekedett a kevésbé ismert zenekarok bevétele. Erre fel rengetegen elkezdték önszántukból ingyen osztogatni a zenéjüket, hasonló módon. Kezdésnek mindenképpen jó ötlet. Aztán ahogy kisebb körökben terjed a zenéd, úgy fognak felfigyelni rá a kiadók.

2011. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!